Facebook Google+ Twitter

Trakt Zakochanych powstanie w Warszawie?

Werona, Paryż, Wenecja, Wrocław... To może i Warszawa dołączy do grona miast, które kojarzyć się będą z zakochanymi? Kilka miesięcy temu zaproponowaliśmy wskazanie miejsc, które do tego celu nadawałyby się w stolicy. Teraz nasz redakcyjny pomysł nabiera realnych kształtów.

 / Fot. Tomasz KowalskiNa nasz redakcyjny apel odpowiedziała Ewa Szafranowicz, proponując kilka lokalizacji.

Pomysł Ewy był na tyle ciekawy i wpisywał się w redakcyjne oczekiwania, że postanowiliśmy wykorzystać go przy tworzeniu ogólnej koncepcji Traktu, którą mieliśmy już okazję zaprezentować podczas oficjalnego spotkania w Wydziale Promocji Urzędu Miasta st. Warszawy. Propozycję Wiadomości24.pl przyjęto z ogromną życzliwością, a co ważniejsze UM zadeklarował swoje wsparcie dla tego projektu. Promocyjne hasło stolicy: "Zakochaj się w Warszawie" może nabrać więc nowego znaczenia.

Kładka nad ulicą Górnośląską. / Fot. Lidia Raś
Zanim powstanie stołeczny Trakt Zakochanych, Redakcja W24 postanowiła na początek wskazać dwie propozycje kładek, które będą naszymi odpowiednikami mostu Zakochanych. Jedna, to kładka nad ulicą Książęcą,w pobliżu nieco zapomnianego parku, druga na tyłach Sejmu, nad ulicą Górnośląską. Kładkę nad Tamką pozostawiamy Fryderykowi Chopinowi.


Kładka nad Książęcą / Fot. Lidia Raś
Ponieważ istotnym jest wkład Ewy Szafranowicz w tę akcję, spotkaliśmy się z Ewą w redakcji i już wspólnie stworzyliśmy zarys koncepcji Traktu, nad którą to koncepcją Ewa przejmie opiekę. O szczegółach na razie za wcześnie pisać, ale o kolejnych etapach naszych działań, będziemy czytelników informować. Już w poniedziałek,21 czerwca, wraz z Ewą ruszamy na kolejne spotkanie w UM.

Czytaj też:
Warszawski Trakt Zakochanych - krok po kroku
Trakt Zakochanych - szukamy warszawskich historii miłosnych
Warszawskie historie miłosne: wielki książę Konstanty i Joanna Grudzińska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za słowa otuchy. Nad tematem a raczej już projektem ciężko pracujemy. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby "odczarować" Warszawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybierzcie znacie wszystkie miejsca są wam lepiej znane . Napewno ZAKOCHANI CZEKAJĄ I UCIESZĄ SIĘ Z TEGO WYBRANEGO . Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Gdańsku "mój "trakt zakochanych to był..Park Oruński , a następnie wzdłuż Kanału Raduńskiego na Starówkę Gdańską ; )) W Warszawie niestety nikt mi serca strzałą Amora nie przebił, to i wypowiadać się na ten temat nie mogę ; )) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za wsparcie idei :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To miły pomysł, a może nad Jeziorkiem Czerniakowskim - jeśli oczywiście nie zabetonują go dokładnie. Ulica Jeziorna jest śliczna, biegnie wzdłuż jeziora - pięknie odnowiona, pozostawiono urocze latarnie, nowa nawierzchnia, chodniki, tuż obok dużo pięknej zieleni, jezioro, trochę ciszy, łabędzie, kaczki, ptaki, wkoło domki jednorodzinne i inne ładne uliczki... wspaniałe miejsce, a jest bardzo blisko centrum Warszawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2010 20:21

W Rewalu istnieje Aleja zakochanych , Na klifie nad samym morzem jest ławeczka na której siedzi najsławniejsza para zakochanych czyli Romeo i Julia . Kładka zakochanych to fajny pomysł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.