Facebook Google+ Twitter

Traktat o włączeniu Krymu do Rosji został podpisany. Przy owacjach i fanfarach

Władimir Putin, Siergiej Aksjonow i Władimir Konstantinow podpisali umowę o przyłączeniu Krymu do Rosji. Putin w czasie orędzia wygłoszonego w Wielkim Pałacu Kremlowskim powiedział, że Rosja od wielu lat nie może pogodzić się z upadkiem Związku Radzieckiego i że została ograbiona z terytoriów.

 / Fot. EPA / SERGEI ILNITSKYWładimir Putin wygłosił dziś w Wielkim Pałacu Kremlowskim orędzie, w którym wypowiedział się na temat niedzielnego referendum na Krymie, w którym mieszkańcy mieli zdecydować, że chcą się przyłączyć do Federacji Rosyjskiej. "Było ono w pełni zgodne z normami demokratycznymi" - podsumował prezydent Rosji.

Rosja tęskni za ZSRR

Putin przypomniał, że Krym jest ściśle związany z historią Rosji i powiedział, że zarówno Symferopol, jak i Sewastopol są dla Rosjan świętością. Przypomniał, że bolszewicy włączyli w skład Ukrainy dużą część terenów południowo-wschodniej Rosji. "W 1991 roku Rosja pogodziła się z utratą Krymu, ale ludzie nie pogodzili się z niesprawiedliwością" - mówił Putin. Po tym stwierdzeniu na sali wybuchł aplauz.  / Fot. EPA / ROBERT GHEMENT

Odniósł się również do innych obywateli Krymu, w tym Tatarów i stwierdził, że powinny zostać podjęte działania, które zakończą proces rehabilitacji Tatarów.

Trzy języki na Krymie

Putin stwierdził, że Rosja nie mogła pozostawić obywateli Krymu w nieszczęściu, bo to byłaby zdrada. Chciała im pozwolić, aby po raz pierwszy w historii samodzielnie zdecydowali o swoim losie. "Władze Krymu skorzystały z tego prawa samostanowienia i z precedensu Kosowa, który stworzył Zachód" - powiedział, po czym odczytał fragment umowy międzynarodowej, dotyczącej Kosowa.

"Sami to napisali, roztrąbili na cały świat, a teraz się denerwują. No czym?" - zapytał Putin. Według prezydenta Rosji, to, co jest możliwe w Kosowie, powinno być również możliwe na Krymie, a działania Zachodu nie są niczym innym niż zwykłym cynizmem.

 / Fot. EPA / SERGEI ILNITSKY"Na Krymie teraz będą trzy równoprawne języki - rosyjski, ukaiński i krymskotatarski" - zapowiedział. Prezydent Rosji cały czas przekonuje, że Moskwa nie wprowadziła żadnych wojsk na Krym i że nie chce podziału Ukrainy.

"Rozszerzenie granic NATO na Wschód było barbarzyństwem"

Władimir Putin powiedział, że Zachód tak mocno kontrolował Rosję, traktując ją jak sprężynę, którą można coraz mocniej ściskać, że kiedyś musiała ona puścić. "Wszystko ma swoje granice" - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Sprzedam pokój w schronie atomowym, osobie niepalącej o poglądach prawicowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyłączenie Sudetów do Rzeszy w !938 r, też odbyło się przy owacjach i fanfarach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba zacząć przekuwać kosy na sztorc. Mają większy zasięg w walce wręcz niż AK-47 z nasadzonym bagnetem. Poza tym ruska amunicja z Łucznika i Wifamy jest wredna i ma ludobójstwo w genach, więc może wybuchnąć w rękach polskich żołnierzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kraje zachodniego wolnego świata muszą natychmiast działać. Nie ma już żartów. Wojna może wybuchnąć w każdej chwili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"True, there was a time when Crimean Tatars were treated unfairly, just as a number of other peoples in the USSR. There is only one thing I can say here: millions of people of various ethnicities suffered during those repressions, and primarily Russians."

Tzn.: "To prawda, że były czasy, w których Tatarów krymskich potraktowano niesprawiedliwie i ze szczególnym okrucieństwem, tak jak i pewną liczbę innych narodów w ZSRR. Na ten temat mogę powiedzieć tylko jedno: miliony ludzi różnych narodowości padły ofiarą tych prześladowań, a wśród nich największą grupę stanowili Rosjanie."

Z przemówienia Putina, o którym mowa w powyższej nocie prasowej.

http://eng.kremlin.ru/news/6889

http://kremlin.ru/news/20603

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Moskwie święto z okazji aneksji Krymu . Obrazki jak za czasów Breżniewa . Propaganda godna ZSRR , propagandA sukcesu . Przypomina fetę na cześć Kim Dzong Una .
A Putin kłamie kłamie kłamie . Moskwiczanie przekonani ,że zabór cudzej ziemi jest zgodny z prawem międzynarodowym ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... Widać z wyłączeniem USA, NATO i Twojego sposobu myślenia, Arturze. Osobiście mam nadzieję. że kilka zimnych pryszniców w wykonaniu Rosji Putina doprowadzi mocarstwa zachodnie do otrzeźwienia i powrotu do zdrowego rozsądku, z jakim kiedyś w podobnych, ostrych sytuacjach międzynarodowych działali Kissinger czy też Schmidt, a nawet (pomijając, że czasami zwyczajnie się wygłupiał, jak na zawodowego aktora przystało) Reagan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmmm.... "wszystko ma swoje granice", widać z wyłączeniem Rosji ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.