Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18395 miejsce

Traktuję życie jak wielką przygodę - wywiad z Natalią Jaroszewską

Projektantka mody mieszkająca obecnie na Cyprze. O jej stylu mówi się - dwieście procent kobiecości. Jej kreacje noszą największe polskie gwiazdy. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Natalia Jaroszewska.

Projektantka mody Natalia Jaroszewska gościła w redakcji W24 / Fot. W24Od dzieciństwa dorastała w bardzo artystycznej atmosferze, ponieważ jej rodzice zajmowali się sztuką. Po liceum plastycznym zdecydowała się kontynuować naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, studiując projektowanie ubioru. Szybko zaczęła odnosić duże sukcesy na tej płaszczyźnie - wygrywała konkurs za konkursem, a jej kreacje trafiały na okładki prestiżowych magazynów modowych. "Myślę, że każdy artysta potrzebuje takiego potwierdzenia, że to, co robi, jest dobre, bo trudno jest być artystą samemu dla siebie" - wyjaśnia Natalia Jaroszewska. Szybko też zaczęła sprzedawać zaprojektowane przez siebie ubrania i moda stała się nie tylko jej pasją, ale też sposobem na życie.

Stworzona przez nią marka obecna jest na rynku już od dwunastu lat, a ona przez ten czas wypracowała sobie bardzo silną pozycję i dziś jest jedną z najbardziej cenionych projektantek w kraju. W jej kreacjach na czerwonym dywanie pozują największe polskie gwiazdy, m.in. Anna Czartoryska - Niemczycka, Marta Żmuda - Trzebiatowska, Maja Ostaszewska czy Sonia Bohosiewicz. Ostatnio została również doceniona w Serbii, gdzie podczas tamtejszego tygodnia mody pokazała swoją kolekcję oraz odebrała nagrodę za dotychczasowy dorobek zawodowy.

Gościem W24 w ramach cyklu Natalia Jaroszewska jest też chyba jedyną polską projektantką, która nie opuściła żadnej edycji łódzkiego Fashion Weeku. "Jest to dla mnie rodzaj zawodowego obowiązku, a dodatkowo bardzo sobie cenię profesjonalizm tego wydarzenia" - przyznaje artystka. Obecnie przygotowuje kolekcję na sezon jesień - zima 2014/2015, która zostanie zaprezentowana już 9 maja w Łodzi. "Pokażę charakterystyczne dla mnie kreacje w duchu boho, ale będzie to też ukłon w stronę bohemy lat dwudziestych" - podkreśla Natalia Jaroszewska. "Myślę, że zaskakującym elementem w tej kolekcji będą spodnie, pojawią się też smokingowe marynarki zestawione z romantycznymi sukienkami, wszystko na zasadzie gry kontrastów" - dodaje.

Obecnie projektantka dzieli swój czas między Polskę i Cypr, gdzie mieszka już od kilku lat. "Obserwuję cypryjski rynek mody, sprzedaję tam pojedyncze kreacje i powoli dojrzewam do otworzenia tam swojego butiku" - wyznaje Natalia Jaroszewska.

Obejrzyj cały wywiad z Natalią Jaroszewską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.