Facebook Google+ Twitter

Tramwaj Nie-Taki - społeczność jadąca "ogórkiem"

5 listopada członkowie i sympatycy Fundacji "Teatr Nie-Taki" sprawili, iż podróży starym tramwajem (zwanym potocznie "latarnikiem" albo "ogórkiem") linii nr 4 nie dało się długo zapomnieć.

Tramwaj Nie-Taki / Fot. Anna Fedas"Witamy w Tramwaju Nie-Takim. Nie ma Cię tam, gdzie byłeś przed momentem, a tam, dokąd zmierzasz, jeszcze nie dotarłeś. Znajdujesz się w stanie "zawieszenia" pomiędzy tym, co już nastąpiło, a tym, co nastąpi za moment. Jak się zachowujesz? Obok Ciebie są ludzie, którzy wchodzą z Tobą w interakcje przynajmniej na odcinku jednego przystanku. Jesteśmy na wzajemną obecność niejako skazani."

Takie krótkie wyjaśnienie całej akcji mogli przeczytać na ulotce ci, którzy mieli szczęście być pasażerami "Tramwaju Nie-takiego".

Balet, tańce, akrobacje, gra na bębnach, darmowa (serwowana z termosu) kawa, cukierki, panna młoda poszukująca męża oraz wpis do księgi pamiątkowej, to tylko część atrakcji, których można było doświadczyć w Tramwaju. Organizatorzy rozdawali również ulotki i repertuary wrocławskich teatrów.

Codzienni użytkownicy komunikacji miejskiej tworzą swego rodzaju minispołeczność lokalną. Zaczytani, zapatrzeni w świat za oknem, odwróceni do siebie plecami nie są świadomi tego, iż tworzą pewną wspólnotę. Fundacja "Teatr Nie-Taki" miała za zadanie pokazać im, ze tramwaj jest przestrzenią, którą również da się zagospodarować artystycznie zbliżając przy tym ludzi do siebie. Kto by powiem pomyślał, iż zwykła codzienna przejażdżka tramwajem może stać się prawdziwym wydarzeniem kulturalnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W latach 50-tych ubiegłego wieku zwiedzałem tramwajami Szczecin. Zaliczałem po kolei wszystkie linie tramwajowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.