Facebook Google+ Twitter

Tramwaje pojadą wcześniej Alejami Jerozolimskimi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-12 19:10

Już pierwszego października tramwaje pojawią się w Alejach Jerozolimskich. Drogowcy zakończą remont o miesiąc wcześniej niż planowali.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. APPWszystko wskazuje na to, że długie, 32-metrowe i niskopodłogowe tramwaje z PESY pojadą Alejami Jerozolimskimi już pierwszego października. Tak zapewnia Zakład Usług Energetycznych, który jest wykonawcą remontu. –To realny termin. Wszystko zależy od pogody, jeżeli nie pokrzyżuje nam planów, to zdążymy - zapewnia Marcin Wiśniewski, dyrektor z ZUE, koordynujący remont.

Niestety, nie oznacza to, że całe Aleje Jerozolimskie będą już przejezdne. kierowcy mogą jeszcze napotkać ograniczenia w ruchu, np. wyłączony pas, które potrwają do połowy października. Przedstawiciele ZUE nie chcą zdradzać, jakie to będą utrudnienia. W tej chwili robotnicy walczą ze skutkami zmian pogody w Warszawie. Po niedzielnej ulewie woda zalała wykop przy ulicy Banacha. Wodę udało się usnąć dzięki pompie.

W obawie przed następnymi opadami pracownicy z ZUE przygotowali namioty, które w razie potrzeby rozłożą nad wykopami. – Panujemy nad sytuacją. Na razie nie ma żadnego zagrożenia, taki deszcz nam nie przeszkodzi. No chyba, że będzie oberwanie chmury – mówi Wiśniewski.

Tymczasem kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z remontem torowiska czekają kierowców od najbliższego poniedziałku. Tym razem jednak pozytywne. Odetchną przede wszystkim ci, którzy codziennie muszą przejeżdżać przez Rondo Waszyngtona. W tej chwili zamknięte są tutaj dwa pasy ruchu – jeden od ronda do Saskiej i drugi od Saskiej do ronda. Tworzą się gigantyczne korki. Od poniedziałku rano oba będą już przejezdne.

Również z niedzieli na poniedziałek kierowcy będą mogli pojechać ulicą Banacha. Zakończy się jej przebudowa na odcinku od Grójeckiej do ulicy Pawińskiego. Niestety, wraz z otwarciem Banacha zamknięta zostanie Pawińskiego.

Tomasz Czukiewski, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.09.2007 00:01

Pierwsze zdanie "Wszystko wskazuje na to, że długie, 32-metrowe i niskopodłogowe tramwaje z PESY pojadą Alejami Jerozolimskimi już pierwszego października."

:D a na zdjęciu zamiast składu bydgoskiej PESY (które od kilku tygodni są już w Warszawie) widzimy kanadyjskiego CityRunnera rodem z miasta ŁÓDŹ.

Jak dla mnie istotna różnica, bo chociażby inny roztaw (prześwit) torowiska jest w Warszawie i inny w Łodzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.