Facebook Google+ Twitter

Tramwajem z Trójmiasta na Hel i do Jastarni

W ubiegłym sezonie letnim tramwaje wodne pojawiły się pierwszy raz i od razu zrobiły wielką furorę wśród mieszkańców oraz turystów odwiedzających Trójmiasto. Tego lata znów będą pływać po wodach Zatoki Gdańskiej.

W wyniku niedawno zakończonego przetargu Żegluga Gdańska Sp. z o. o. zostanie przewoźnikiem, który będzie transportował turystów na Hel oraz do Jastarni. Firma była jedyną, która złożyła ofertę. Co ważne, pasażerowie na pokładzie mogą zabrać rowery. Na Helu znajduje się wiele ścieżek rowerowych, dzięki którym pobyt na Półwyspie Helskim nie musi się ograniczać wyłącznie do turystyki pieszej.

Na pokładzie będzie mogło się znaleźć 450 pasażerów i 50 rowerów. Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, ulgowy 5 zł. Bilet na przewóz roweru kosztuje 2 zł. Podróż w jedną stronę do Helu wynosi 60 minut, natomiast do Jastarni 75 minut. Katamaran będzie również przewoził turystów z powrotem do Gdyni.

– W sezonie nierzadko samochodem trzeba jechać ponad 2 godziny z Gdyni, by dotrzeć do Helu. Uważam, że tramwaj wodny to jedna z lepszych, a przy tym pożytecznych atrakcji dla mieszkańców i turystów w sezonie wakacyjnym – mówi Bartosz Zaprzyk, mieszkaniec Helu, pracujący w Gdyni.

Dwa katamarany będą do dyspozycji turystów od 23 czerwca do 3 września. Statki odpływać będą bez względu na pogodę z Nadbrzeża Pomorskiego przy Alei Jana Pawła II. Dodatkowo kursować ma bezpłatna linia autobusowa obsługiwana przez dwupokładowy pojazd, przywożąca i odwożąca wszystkich chętnych z Dworca PKP do Nabrzeża. Połączenie wodne
z Helem uruchomione zostało już z Gdańska i Sopotu. Katamarany pływają na Hel w każdy weekend, do 23 czerwca, kiedy to zaczną kursować codziennie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus za lokalną informację :) A swoją drogą, to Polak potrafi, ktoś wstawił minus bez komentarza, ciekawe za co :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.