Facebook Google+ Twitter

Tramwajowa pętla na krakowskim Ruczaju coraz bliżej

Zbliża się dzień zakończenia kolejnej inwestycji tramwajowej w Krakowie. Mieszkańcy osiedla Ruczaj i studenci z placówek Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogli bezpośrednio do krakowskiego śródmieścia dojechać tramwajem.

Budowa pętli tramwajowej Ruczaj - Czerwone Maki. Sierpień 2012. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFOKilkanaście miesięcy temu wybudowano w Krakowie linię tramwajową do osiedla Krowodrza Górka. Następną inwestycją była kolejna linia i pętla do nowego przemysłowego rejonu Krakowa, zwanego Małym Płaszowem.

Ta inwestycja ma strategiczne znaczenie dla południowej części Krakowa i przybliża ten region do centrum miasta.Budowa linii tramwajowej Ruczaj - Czerwone Maki. Sierpień 2012. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO

Rejon powstającej inwestycji komunikacyjnej, zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy osób, głównie młodzi ludzie. Z terenu Śródmieścia zostało już przeniesione kilkanaście specjalistycznych Wydziałów UJ. Kilka tysięcy studentów codziennie dojeżdża tam na wykłady.

Inwestycja tramwajowa była planowana od 10 lat. Kilka miesięcy temu oddano niewielki odcinek linii w tym rejonie, ale bez pętli końcowej. Podczas eksploatacji okazało się, jak ważna jest ta inwestycja.

Budowa zaplecza socjalnego na pętli autobusowo - tramwajowej Ruczaj -Czerwone Maki. Sierpień 2012. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFOSukcesywnie obok linii tramwajowej była modernizowana droga do współczesnych wymogów komunikacyjnych - po dwa pasma drogowe w obu kierunkach.

Zmodernizowano infrastrukturę inżynieryjną w postaci kabli telekomunikacyjnych, elektrycznych. Przebudowano ciągi gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne.Budowa pętli autobusowej Ruczaj - Czerwone Maki. Sierpień 2012. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO

17 listopada zostanie oddana całość inwestycji do Osiedla Czerwone Maki i Ruczaj w Krakowie. W godzinach porannych, do znajdującej się tam pętli tramwajowej, dojadą tramwaje z centrum Krakowa.

Ta inwestycja rozwiąże komunikacyjne problemy Krakowa. Równocześnie wykonano nowoczesną pętlę dla autobusów miejskich, zaplecze socjalne, nowoczesny parking dla pasażerów, którzy będą ze swoich samochodów przesiadać się do komunikacji miejskiej.

Od soboty 17 listopada z pętli Czerwone Maki będą odjeżdżać tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej do centrum Krakowa i Nowej Huty oraz w kierunku podkrakowskiej Skawiny.

Na zdjęciach prace budowlane w sierpniu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuje za wsparcie. Jeszcze dzisiaj będzie cd o tym zdarzeniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwolę sobie zrobić osobista wycieczkę do Pana Wincentego Aadowskiego, a który pisze o Szczecinie .Proszę wziąć przykład zz autora Pana Henryka Czechowskiego, i pisać w tym stylu. Przeciez Szczecin jest w budowie, rozbudowie np. rozjazdy w Szczecin Dąbiu albo za Basenem Górniczym. Pisz i dodawaj otuchy wszystkim, którzy szczecin maja za swoje miasto, i to ze słowiańskim rodowodem, nie niemieckim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.