Facebook Google+ Twitter

TRANSaGRESJE w toruńskiej Piwnicy pod Aniołem

11 lutego w Piwnicy pod Aniołem w Toruniu odbył się wernisaż prac Jacka Zielińskiego pt. "TRANSaGRESJE". Wystawę dopełnił postindustrialno-ambientowy koncert X-NAVI.ET oraz gościa z Niemiec - Thomasa Becka.

Prace Jacka Zielińskiego / Fot. Łukasz KołtackiJacek Zieliński ma 38 lat, z wykształcenia jest plastykiem-grafikiem. Techniki, w których tworzy to głównie sucha igła, suchoryt, miedzioryt, kolografia, a także monotypia i kolaż. Jego prace mają cechy charakterystyczne tak dla grafiki, jak i malarstwa. Fascynacje Jacka Zielińskiego to cztery żywioły. Od kilku lat jego pasją jest też fotografia eksperymentalna. Wykorzystując techniki analogowe, kreuje płynne wizerunki ludzkich postaci, przestrzeni jak i przedmiotów. Kolejną pasją artysty jest krótkometrażowy film strukturalny.

Do jego dwóch ostatnich obrazów - "Ecce Homo" i "Axis Mundi" muzykę dograł zespół HATI. Najświeższe projekty artystyczne Zielińskiego to głównie prezentacje slajdów-fotografii, do których muzykę komponuje Rafał Iwański w ramach nowego projektu dźwiękowego - X-NAVI.ET. Iwański wykorzystując analogowe instrumenty tworzy wielopłaszczyznowe i psychoaktywne kompozycje, efekty, sample i terenowe nagrania. Doświadczenia w sferze elektroakustyki rozpoczął w drugiej połowie lat 90.

Podczas wernisażu / Fot. Łukasz KołtackiKoncert / Fot. Łukasz KołtackiX-NAVI.ET to projekt nastawiony przede wszystkim na prezentacje na żywo, w połączeniu z projekcją slajdów wspomnianego Jacka Zielińskiego. Podczas wczorajszego wernisażu-koncertu grafikowi towarzyszył także Thomas Beck, znany także jako TBC, który zaczynał przygodę z muzyką już w latach 80., a w roku 1991 założył w Hamburgu Hör-Bar z Y-Ton-G i Malte Steiner - klub muzyczny zajmujący się głównie promocją muzyki eksperymentalnej. Obecnie jest autorem instalacji dźwiękowych oraz członkiem grup związanych z improwizowaną muzyką elektroniczną.

Zobacz także:
Oficjalną stronę Jacka Zielińskiego
HATI (Rafał Iwański)
Thomas Beck

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.