Facebook Google+ Twitter

Transatlantyk Festival Poznań. 5. edycja rozpocznie się 7 sierpnia 2015 roku

Otwarty, odważny i "glokalny" - w myśl tych zasad poznański Transatlantyk Festival kreuje swą markę. W tym roku, między 7 a 14 sierpnia, w stolicy Wielkopolski odbędzie się jego 5. edycja.

 / Fot. Materiały prasowe/polskapresseTransatlantyk jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się festiwalem nowej generacji w środkowej Europie, szeroko komentowanym w krajowych i zagranicznych mediach. Transatlantyk Festival Poznań to festiwal idei: Otwarty, Odważny i Glokalny. Znakomite światowe kino i muzyka, legendarni i młodzi twórcy, wybitni przedstawiciele wszystkich zawodów filmowych i muzycznych, prestiżowe konkursy kompozytorskie, debaty wyjątkowych umysłów oraz szeroko pojęta edukacja - czytamy na stronie organizatora.

Zobacz także: Polska kostiumolog powalczy o Oscara. Anna Biedrzycka-Sheppard otrzymała nominację za kostiumy przygotowane dla Angeliny Jolie

Transatlantyk Festival Poznań opiera się na czterech filarach: Film, Muzyka, Edukacja & Inspiracje. Jak zapewniają organizatorzy, minione cztery edycje to "ponad 250 000 uczestników, 589 filmów, 1037 seansów filmowych, 230 polskich premier, prawie 500 gości prowadzących warsztaty, spotkania, Master Classes, 275 godzin warsztatów i wyjątkowe koncerty".

Tegoroczna, piąta już edycja imprezy zapowiada się równie obiecująco. Na uczestników czeka bogaty program, na który złożą się seanse filmów z całego świata, konkursy kompozytorskie oraz panele z udziałem zaproszonych gości.

Festiwal Transatlantyk zainicjowany przez Jana A.P. Kaczmarka określany jest jako festiwal idei, kładący z jednej strony nacisk na lokalne działania, z drugiej chcący poruszać uniwersalne problemy współczesnego świata. Tę formułę oddawać ma termin "glokalny", którym posługują się organizatorzy.

Zobacz też: Być nieszczęśliwym niczym Alan Turing. Gra tajemnic od piątku w kinach

Źrodło: AIP, Transatlantyk Festival Poznań


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.