Facebook Google+ Twitter

Transfer do SLD. Ruch Palikota osłabiony, Palikot na łopatkach?

Jeszcze kilka tygodni temu Janusz Palikot przechwalał się, jak gremialnie pchają się do jego partii ludzie z Platformy i SLD. Zapowiadał, że musi racjonalnie opóźniać i dawkować transfery. Teraz stało się coś odwrotnego – działacze uciekają od niego.

Lider Ruchu Palikota w czasie wiecu uczestników Marszu Wolnych Konopi pod Sejmem. / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiJanusz Palikot nie potrafił utrzymać swego stada partyjnego. Rozbiegło się po zielonej łące pachnącej prawdziwą lewicą. Gdy ojciec partii zwanej Ruch Palikota, gościł na Ukrainie, aby w trosce o zdrowie Julii Tymoszenko i swoje zaistnienie w mediach ukraińskich i europejskich podkreślić, część jego członków postanowiła uciec z listy partii.

Dziennik.pl donosi, iż "30 działaczy i sympatyków z dolnośląskich struktur Ruchu Palikota ogłosiło w sobotę przejście do SLD". Główną przyczynę tej decyzji podali - "rozczarowanie działaniami i brak konkretnego programu rozwoju Ruchu".

Partia Janusza Palikota zdobywa coraz gorsze wyniki w sondażach, a w ostatnim miesiącu spadła aż o 9 procent w stosunku do poprzednich notowań. Obecnie ma 7 proc. społecznego poparcia.

Decyzję o odejściu 30 działaczy i sympatyków partii Ruch Palikota, wśród których jest były członek zarządu okręgu dolnośląskiego, Kornel Lenkowski, podali do wiadomości publicznej, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, w historycznym miejscu - pod pomnikiem Bolesława Chrobrego we Wrocławiu. Wzięli w niej udział również przedstawiciele dolnośląskich władz SLD.

Dziennikarzy poinformowali, że podjęli decyzję o przejściu do SLD, ze względu na to, że ich "postulaty i chęć do działania" nie mogły być spełnione w strukturach Ruchu Palikota. Uznali – informuje http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/392015,tym-razem-palikot-traci-ludzi-transfer-do-sld.html, że SLD jako nowoczesna partia lewicowa będzie dla nich właściwym miejscem i odpowiednim ugrupowaniem, w który będą mogli "realizować idee nowoczesnego państwa" - mówił Kornel Lenkowski.

Były członek zarządu okręgu Ruchu Palikota, Kornel Lenkowski podkreślił, że główną przyczyną decyzji o odejściu z partii Palikota stało się m.in. rozczarowanie powstałe na tle rozbieżności między "głoszonymi przez partię hasłami i sloganami na temat nowoczesnego państwa", które to hasła nie miały "odzwierciedlenia w realnej działalności".

Na dłuższą metę – podkreślił Lenkowski - wyłącznie "hasłami i happeningami" nie można żyć ani funkcjonować. Jego zdaniem w partii Palikota brakuje prawdziwej ideologii, bo Ruch Palikota raz "chce być lewicowy a raz liberalny". Faktycznie jednak "nic z tego nie wychodzi" - zaakcentował Lenkowski.

Lidia Geringer de Oedenberg, europosłanka SLD wyjaśniła, że pierwsze sygnały o bardzo możliwym przejściu kilkudziesięciu działaczy partii Palikota do SLD, z rejonu Dolnego Śląska, pojawiły się dwoma miesiące temu, ale szczegóły związane z przejściem ustalono przed dwoma tygodniami. Do SLD dołączyła grupa bardzo ambitnych i aktywnych osób – powiedziała europosłanka. Z radością podkreśliła - "cieszymy się, że na Dolnym Śląsku, SLD będzie teraz miało o 30 aktywistów więcej".

Grupa byłych działaczy Ruchu Palikota wydała specjalne oświadczenie, w którym zaznaczono, że nie mają zamiaru i nie chcą nadal marnować swojego zaangażowania i pieniędzy "na wspieranie pustosłowia liderów ugrupowania". "My członkowie Ruchu Palikota, którzy uwierzyliśmy w hasła Janusza Palikota, czujemy się zawiedzeni i nie chcemy dalej w tym uczestniczyć" – napisali w wydanym oświadczeniu.

Jak podaje Dziennik.pl - dolnośląskie struktury Ruchu Palikota, liczą aktualnie około 200 członków partii.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

red
 • red
 • 27.05.2012 20:21

Palikociarnia leży -- teraz czas dokończyć Platformę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do vaginka - gratuluję zawartości podświadomości... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
 • Andrzej
 • 27.05.2012 12:35

Ale tytuł! Mocno odjechany Autorze i... fatalny, pod publiczkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do rzeczy nie piszę, bo zdecydowanie wolę pisać do ludzi. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
qwerty
 • qwerty
 • 27.05.2012 10:30

Jak można pisać takie niesprawdzone informacje? no cóż jesteśmy w polsce, a tu dziennikarzyna pisze co chce. Gratuluje gównianego artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 27.05.2012 00:38

Zaczyna się powolne rżnięcie PO i RP przez...socjaldemokrację!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

SLD z Millerem jako szefem to "nowoczesna partia lewicowa"? To brzmi jak dowcip albo złośliwość. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 26.05.2012 23:12

Tusk bardziej się boi końca swoich dni ,niż to nam się wydaje! On teraz pewnie sobie zdaje sprawę z kruchości rządu ,którym kieruje.hihihihhi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie pierdzieć głupot
 • nie pierdzieć głupot
 • 26.05.2012 23:06

NIe dość tego ,że to nie człowiek z zarządu Dolnego Śląska był tyko 1/3 województwa tzn. okręg OW3 to Lenkowski ma z 5 osób , a reszta to niby sympatycy.... chyba jego , zapewne to jest rewanż SLD za przejście do Palikota ostatnio ważnego działacza SLD we Wrocławiu . Pierdoły te pismaki piszą oj pierdoły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale minę zrobiłem (ten, co stoi za Palikotem w białej koszulce) :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.