Facebook Google+ Twitter

Transfer z PO do Ruchu Palikota, czyli z ziemi krakowskiej do biłgorajskiej

Transfery posłów i polityków z jednej partii do drugiej zawsze mają swój jakiś utajony kontekst oraz cel. Pal licho z kontekstem. Liczy się cel. Dla politycznych włóczęgów. Przecież nie da się ukryć, że chodzenie z partii do partii to kalkulacja lepszych pozycji i nadziei. Skalkulowało i zwiało do partii Palikota 120 członków PO.

Janusz Palikot – "twór" polityczny wyszukany i wychowany w Platformie, choć czasem jeszcze "puszcza oko" do polityków swojej dawnej partii, stał się jej otwartym wrogiem. Popiera reformę emerytalną – dziecko polityczne premiera – jednak na pewnych określonych warunkach. Za kulisami robi robotę, która ma owocować dla jego interesów. I czasem owocuje.

Niespodzianie podobno z krakowskiej Platformy przeszło do Ruchu Palikota przeszło 120 osób. Czterdziestu z nich osobiście powitał w swojej partii Janusz Palikot. Spotkał się z nimi w Krakowie, w eleganckiej kawiarni "Noworolski" na Rynku Głównym, do której mistrz politycznej intrygi przyjechał na składanym rowerze. Przyjechał z powitaniem i zagrzewaniem do działania.

Gdy wszedł do "Noworolskiej" i zobaczył tłum gości - Janusz Palikot "zdębiał". Na wstępie oświadczył, że oczom nie wierzy, że "tylu wspaniałych, młodych ludzi wstępuje" w szeregi jego Ruchu. Powiedział w swoim stylu: "Ale, by zepsuć wam humory, przypomnę słowa Jarosława Kaczyńskiego, według którego wstępujecie do najgorszej części polskiego społeczeństwa". I dodał, że za kilka godzin poseł Raś, szef małopolskiej PO, powie, że "byliście najgorszą częścią Platformy". Zaakcentował, że on "cholernie się cieszy, że z nami jesteście". Zapewnił - nie zawiedziecie się na Ruchu Palikota.

Motywy masowego krakowskiego exodusu z PO tłumaczył Poseł Łukasz Gibała, który kilka tygodni temu również opuścił Platformę i przeszedł do Ruchu Palikota. Jego zdaniem – informuje gazeta.pl - to nie oni opuścili PO, to PO opuściła ich, bo odeszła od swych ideałów. Podkreślił, że "ci ludzie wstępowali do PO, a nie do PiS".

Zawiedli się, bo krakowska Platforma ma barwy konserwatywne. Rządzą nią ludzie o poglądach całkiem podobnych do PiS. Zaznaczył, że ci ludzie nie wstępowali do PO, mając na uwadze, że farmaceuta ma prawo odmówić im sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Te osoby nie są ze średniowiecza. To są ludzie tolerancyjni i otwarci, ceniący różnorodność kulturową. W Krakowie w Platformie "byli przez to marginalizowani" – wyjaśniał poseł Łukasz Gibała.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

cocokot
 • cocokot
 • 24.04.2012 21:08

Ruch Fiuta zwiera szeregi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
zakonnica
 • zakonnica
 • 23.04.2012 23:02

Jak to się stało ,że do niedawna wielbiona przez PiS posłanka Beata Kempa uciekała z manifestacji pokojowej bez butów .Tam byli przecież jej przyjaciele z PiS i solidarnej Polski .Kto ja pogonił przed kim uciekała .Może tak wielbieni przez nią kibole dali jej w doopę .
Jarku Kaczyński masz imiennika Radosława Kowalskiego , a on nic nie pisze!Dlaczego?Kogo sie boi , kogo chwali , kim on jest dla was:PiS i Solidarnej Polski dla nas katolików .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najgorsza część... "Nikt nie jest zły z własnej woli" - Sokrates

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kogo Platforma dołuje tego dołuje... - Na mój nastrój nie wpływają. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"mistrz politycznej intrygi przyjechał na składanym rowerze"? - To chyba jakaś pomyłka - przecież mistrz to nie potrafi jeździć ani na rowerze ani samochodem... Nie ma też konta w banku i żony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 23.04.2012 20:38

Idioci z PO, przechodzą do idiotów z Ruchu sztucznego Fiuta ,hihihihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 23.04.2012 20:35

To znajdują się idioci którzy przechodzą do Ruchu FIUTA???No chyba że z Platformy. Normalny poseł o zdrowych zmysłach, do nich nie przejdzie. Ruch sztucznrgo Fiuta to partia sezonowa z niewielkim poparciem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 23.04.2012 19:00

Dwóch mało liczących członków to taka rewelacja ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 23.04.2012 18:59

o PiS nic nie piszą ? Wyszukuje pan tematy do jatki ? Dlaczego pan w necie nie znalazł jak pisowcy bili członków Solidarnej Polski ? Jak Ziobro wyłączyli mikrofon ? Jak prezes uciekł z 4 gorylami i nie czekał na odpowiedź Ziobry ? BO PAN WIE ,ŻE TAKIEGO TEMATU TROLLE PISOWSKIE NIE BĘDĄ KOMENTOWAĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.