Facebook Google+ Twitter

Transferowa karuzela w Speedway Ekstralidze

Choć do rozpoczęcia sezonu 2010 pozostało jeszcze 5 miesięcy, to już dziś trwa "gorączka" transferowych ruchów i codziennie słyszymy o zmianach barw klubowych przez poszczególnych zawodników.

Grzegorz Walasek / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Walasek_Grzegorz.jpgNajgłośniejszym transferem jak do tej pory wydaje się być zmiana barw klubowych przez kapitana i wychowanka mistrza Polski z Zielonej Góry Grzegorza Walaska, który po czterech latach spędzonych w Falubazie zdecydował się opuścić Gród Bachusa i przenieść się bardziej na północ Polski do bydgoskiej Polonii, powód... oczywiście finanse. W zespole z myszką na plastronie zastąpi go doświadczony 40-letni Greg Hancock, co z pewnością drużyny obrońców tytułu nie osłabi.

Innym zawodnikiem, który opuścił klub, w którym się wychował jest Krzysztof Kasprzak, który 9 lat spędził w Lesznie, jednak niesnaski z prezesem Unii - Józefem Dworakowskim - sprawiły, iż popularny Kasper opuścił Wielkopolskę i przeniósł się do imienniczki klubu z Leszna, czyli do tarnowskich Jaskółek, w drugą zaś stronę powędrował były Indywidualny Mistrz Polski z 2005 r. Janusz Kołodziej. Mimo szumnych zapowiedzi o rewolucji personalnej i wzmocnieniach w Lesznie okazało się, że Unia, w porównaniu do poprzedniego sezonu, jeszcze wręcz się osłabiła, czego nie mogę wybaczyć prezesowi leszczyńscy kibice.

Przed startem kolejnego sezonu murowanym kandydatem do złota wydaje się być Unibax Toruń, szeregi którego nie opuścił żaden zawodnik, a dodatkowo drużynę wzmocnił solidny ligowiec i uczestnik cyklu Grand Prix Duńczyk Hans Andersen i na papierze skład Apatora wygląda zabójczo: Jaguś, Miedziński, Andersen i trójka Australijczyków: Sullivan, Holder i mistrz świata juniorów Darcy Ward.

Ciekawe transfery przeprowadziła Polonia Bydgoszcz. Słabiutkich w zeszłym sezonie Chrzanowskiego, Davidssona i Buczkowskiego zastąpili solidni Gizatullin, Kościecha i wspomniany wcześniej Walasek, gdy dodamy do tego Szwedów: Jonnsona i Lindbaecka oraz przebojowego Saitfudinowa, zespół Gryfów może powalczyć o najwyższe cele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.