Facebook Google+ Twitter

Transferowa ofensywa Wisły Kraków

Fani krakowskiej Wisły w końcu się doczekali. Są pierwsze efekty intensywnych poszukiwań na piłkarskich rynkach. Podpisano już kontrakt z doświadczonym obrońcą, trwają zaawansowane rozmowy negocjacyjne z trzema innymi zawodnikami.

Stadion Wisły Kraków / Fot. public domain http://en.wikipedia.org/wiki/Public_domainW ciągu ostatnich kilku, kilkunastu miesięcy w krakowskim klubie dokonano wyprzedaży zawodników za, w sumie, kilka milionów dolarów (odeszli m.in. Arkadiusz Głowacki, Marcelo, Junior Diaz, bracia Brożkowie). Wygląda na to, iż włodarze klubu z Krakowa w końcu postanowili odwrócić tę tendencję. Jak donosi serwis internetowy Wisły, kontrakt z klubem podpisał 32-letni środkowy obrońca, wykupiony za ok 300 tys. euro z holenderskiego AZ Alkmaar.

Do Krakowa przyleciał również białoruski środkowy pomocnik Michaił Sivakov. Oczywiście, bynajmniej nie w celach turystycznych. Celem podróży są negocjacje z przedstawicielami klubu warunków kontraktu. 23-letni zawodnik, mimo dość młodego wieku, ma za sobą spore już doświadczenie pucharowe (kilkanaście występów w lidze mistrzów), wcześniej regularne występy w młodzieżowej reprezentacji Białorusi i pojedyncze w głównej reprezentacji tego kraju. Według portalu wisla.krakow.pl do przyjazdu do Krakowa zachęcił Michaiła inny obcokrajowiec z polskiej ligi Sergiej Kriwec. "Rozmawiałem z nim na temat tego, czy przyjechać do Polski. Siergiej powiedział, że przyjście do Wisły będzie bardzo dobrą decyzją, ponieważ to czołowa drużyna w Polsce" - powiedział Sivakov dla portalu.

Na tym nie koniec transferowych rewelacji. Warunki kontraktowe są również przedmiotem negocjacji z innymi zawodnikami. Toczą się zaawansowane rozmowy m.in. z klasowym bułgarskim napastnikiem Cvetanem Genkovem, mającym zapełnić lukę po odejściu Pawła Brożka oraz wyróżniającym się zawodnikiem ligi izraelskiej Maorem Meliksonem. Co ciekawe, ten 27-letni pomocnik z Izraela, posiada również polskie obywatelstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.