Facebook Google+ Twitter

Transferowe okienko wyborcze na wesoło

Wszystkie kluby szlifują formę przed ważnym turniejem „Wybory 2007”, który już 21-go października. O miano najlepszego walczą: KS PiS, FC PO, LKS Samoobrona, FK LiD, KS LPR i LKS LPR.

 / Fot. logo POHitem okienka transferowego na polskiej scenie politycznej miał być zagraniczny transfer Kazimierza Marcinkiewicza do Platformy Obywatelskiej. Jednak wszystko wskazuje na to, że były reprezentacyjny napastnik o pseudonimie „premier” pozostanie w Londynie. FC Platforma Obywatelska pozyskała w tym okienku transferowym trzech - jak sądzą kluczowych - zawodników - Radosława Sikorskiego, Bogdana Borusewicza i Antoniego Mężydło. Jednak największym zaskoczeniem w klubie było oświadczenie prawoskrzydłowego Rokity o zakończeniu kariery. Niedoszły premier z Krakowa zawiesza poselskie buty na kołku i z miłości do żony chce zająć się domem. - Janku, cała Platforma rozumie Cię, współczuje Ci i jest z Tobą! – to słowa kapitana Platformy, Donalda Tuska, po ogłoszeniu decyzji Rokity. Zmiennikiem Rokity na prawej stronie i na krakowskiej liście najprawdopodobniej będzie senator Stefan Niesiołowski. Powiedział on, że jest gotowy zmierzyć się w pojedynku jeden na jeden w kiwaniu ze Zbigniewem Ziobrą. Wzmocnieniem dla klubu PO ma być także znany reżyser Kazimierz Kutz.


 / Fot. logo PiSKampania ruszyła pełną parą na obozie przygotowawczym PiS-u. Klub będzie bronił tytułu z przed dwóch lat. Piłkarze skupiają się wyłącznie na treningu i prezentują swoją czystą grę. Nie ma mowy o środkach dopingowych. – "Wiem, że k.... nie biorą" To cytat z westernu pt. „Układy”, który właśnie wchodzi na ekrany w całej Polsce, a odnosi się do gry PiS-u.
Rywalizujące ze sobą kluby ujawniają się nawet podczas wewnętrznych sparingów. Podczas sobotniego treningu PiS-u na trybunach użyto zapowiadanych wcześniej materiałów pirotechnicznych. Na trybunie dla vipów gdzie zwykle zasiadają marszałkowie wybuchł przemoknięty kapiszon. Podczas niedzielnego sparingu rozgrywający PiS-u Jarosław Kaczyński został trafiony przez napastnika Samoobrony Andrzeja Leppera „odgrzewanym kotletem”. Lepper także chce pozwać Kaczyńskiego przed trybunał arbitrażowy. Oskarża go o ustawianie meczy i przyjęcie nielegalnych pieniędzy gdy ten grał jeszcze w Porozumieniu Centrum.


 / Fot. logo LiDLiD nie widzi już miejsca w składzie dla swojego byłego kapitana, Leszka Millera. Rozwiązał on umowę z klubem i aktualnie jest wolnym zawodnikiem. Jak mówi się w kuluarach, na tą decyzję miał zapewne wpływ powracający na polskie boiska Aleksander Kwaśniewski. Miller zapewnił dziś, że nie uważa się za emeryta i zamierza zaprezentować swoje umiejętności na murawie podczas imprezy „Wybory 2007”.
Rzecznik Samoobrony, Mateusz Piskorski powiedział, że Samoobrona chciałaby widzieć Millera w swoim składzie. Jednak były kapitan lewicy nie potwierdził, ze trwają jakiekolwiek rozmowy w sprawie jego transferu. Swój kontrakt z klubem rozwiązał także Marek Dyduch, zniesmaczony działaniami włodarzy klubu. LiD pozyskał z PO Mariana Filara, byłego kandydata tej partii na prezydenta Torunia. Nad przejściem do Lewicy i Demokratów zastanawia się także obecny senator Platformy Obywatelskiej, Robert Smoktunowicz. W podstawowej jedenastce na pewno zobaczymy Olejniczaka i Borowskiego. Trykot z numerem jeden w stolicy najprawdopodobniej założy Ryszard Kalisz.


 / Fot. logo LPRPrzed decydującym, październikowym starciem, miało dojść do fuzji dwóch klubów Samoobrony i LPR-u, jednak temat wspólnych występów pod banderą „lisa” na razie ucichł. Kluby najprawdopodobniej przystąpią do rozgrywek osobno. LPR szuka wzmocnień i wartościowych zawodników w niższych ligach. Do wyborów ruszy wspólnie z Prawicą Rzeczpospolitej Marka Jurka oraz Unią Polityki Realnej, Janusza Korwina Mikke.


 / Fot. logo SamoobronySamoobrona chce walczyć o „Prawdę i godność” i z tym hasłem podjedzie swoim klubowym autobusem na stadion podczas „Wyborów 2007”. Grający trener Lepper zapowiedział, że jego klub jest nastawiony na grę pressingiem i na "bardzo duży atak” i to lewym skrzydłem, bo jak zapowiada Lepper „Samoobrona jest jedyną prawdziwą lewicą”. Niestety, klub jest dziesiątkowany kontuzjami i aferami. Ważna postać zespołu, były poseł Łyżwiński ma naciągniętą pachwinę i leczy kontuzję w areszcie. W ataku Samoobrony ma wystąpić Andrzej Andrzejczak, jeden z liderów lubuskiej "Solidarności”.


 / Fot. logo PSLRusza także ofensywa PSL-u – obok kapitana Pawlaka stanie Józef Zych, znany z tego, że używa wulgaryzmów na murawie. Jednak PSL zapowiada, że klub preferuje spokojną piłkę i chce przywrócić spokój polskiej polityce.


Kto wygra?


Kto wygra wybory? Już można obstawiać wyniki u Bukmacherów. Na kogo można postawić? I kto na tym naprawdę zarobi? Wszystko okaże się po 21 października. Jedyne, co pozostanie niewiadomą, to frekwencja wśród kibiców-wyborców. To o ich głosy toczy się ta cała batalia. Niestety biletów na imprezę „Wybory 2007” nie ma w przedsprzedaży, a z frekwencją na trybunach z imprezy na imprezę coraz gorzej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.09.2007 15:21

wyniki wyborów są wprost proporcjonalne do frekwencji i odwrotnie proporcjonalne do tego kto pójdzie głosować...

tak że bał bym się obstawiać kto wygra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja postawiłem setkę na PiS i siadam wygodnie w loży VIPowskiej. W sumie już jest 2-0 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjemne :)
Tylko sprostowanie: Filar zawsze związany był z UW, potem z PD i to jej kandydatem był w wyborach samorządowych. PO jedynie się pod niego podczepiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.