Facebook Google+ Twitter

Transjura 2011. Przebiec 161,7 kilometrów w 48 godzin

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-07-01 22:23

Bieg ma charakter zawodów rozgrywanych głównie na jurajskim szlaku czerwonym "Szlakiem Orlich Gniazd". Uczestnicy startują w Częstochowie, a ich zadaniem jest jak najszybciej pokonać cały dystans i dotrzeć do Krakowa.

Chwile przed startem - Zabiegani Częstochowa / Fot. Fot. Jakub TęczaImpreza to wymagający trailowy supermaraton, odbywający się po skomplikowanych ścieżkach i drogach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Bieg jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych miłośników sportu i osób, które aktywnie uprawiają bieganie oraz w sposób przynajmniej podstawowy opanowały sztukę orientacji w terenie za pomocą mapy i oznakowań szlaków turystycznych.

Długość trasy to 161,7 km, ponadto 2270 m sumy podejść i 2300 m sumy zejść, a wszystko w przeciągu 48 godzin! Na trasie przewidziane są punkty kontrolne, w których trzeba będzie potwierdzić swój pobyt. Zawodnicy sami narzucają sobie tempo oraz ewentualny czas i miejsce Start Transjura 2011 - Stare Miasto Częstochowa / Fot. Fot. Jakub Tęczaodpoczynku. Oczywiście wygra ten, kto najszybciej pokona trasę, mając przy tym potwierdzony przebieg przez wszystkie punkty kontrolne. Do zmierzenia się z tym "morderczym" dystansem zgłosiło się ok. 60 zawodników, którym limit dotarcia do mety upływa 3 lipca o godz. 21.

Pogoda oszczędziła biegaczy i start ze Starego Miasta w Częstochowie odbył się tylko przy pochmurnym niebie - bez opadów, których w dniu dzisiejszym w Częstochowie nie brakowało.

W zawodach startują m.in zawodnicy Stowarzyszenia Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa. Zabiegani Częstochowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.