Facebook Google+ Twitter

Transkaukazja - festiwal kultury Kaukazu rusza 10 czerwca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-09 16:45

Już 10 czerwca startuje festiwal Transkaukazja. To jedyny na świecie festiwal inspirowany współczesnym Kaukazem - Armenią, Azerbejdżanem i Gruzją - łączący w sobie muzykę i sztuki piękne. Towarzyszyć mu będą liczne wydarzenia artystyczne.

Natiq’s Rhythm Group / Fot. materiały organizatoraTegoroczna Transkaukazja odbędzie się między 10 czerwca a 7 lipca. Dzięki dofinansowaniu Komisji Europejskiej, realizowana będzie w kilku krajach - na Kaukazie, a także w Czechach, Austrii, Niemczech i Polsce. W Warszawie odbędzie się główny koncert festiwalu, a także różne akcje międzynarodowych zespołów artystycznych w przestrzeniach publicznych miasta.

Inauguracja festiwalu nastąpi 10 czerwca. Ku pamięci istniejącej kiedyś (przez miesiąc w 1918 r.) federacji kaukaskiej, równolegle we wszystkich uczestniczących państwach, kaukaskimi trunkami wzniesiony zostanie Toast za Unię / Transkaukazję. W Warszawie toast odbywać się będzie w nowootwartej Klubokawiarni Resort.

25 czerwca na Pl. Teatralnym w Warszawie odbędzie się główny koncert festiwalu. Wystąpi na nim światowej sławy azerski zespół bębniarski Natiq’s Rhythm Group, znany z dynamicznych występów opartych na tradycyjnym bębnie kaukaskim. Zagrają także pochodzący z Gruzji Natural Born Lovers, grający najlepszy blues z Kaukazu oraz Reincarnation, zespół z Erywania łączący reggae, ska z rytmami charakterystycznymi dla narodów kaukaskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.