Facebook Google+ Twitter

Transkontynentalny Groove w łódzkim klubie "Szafa" 6 listopada

Sasha Mamaev i Gabor Tokar od kilku lat przemierzają świat z muzycznym projektem Gonsofus. Z jednej strony aktywnie koncertują odwiedzając festiwale muzyki folkowej i alternatywnej z drugiej zbierają muzyczne inspiracje.

 / Fot. GonsofusDroga, którą przemierzają pomiędzy kolejnymi występami i miejsca, w których grają ściśle wpływają na ich muzykę, którą sami nazwali transcontinental groove. Można w niej odnaleźć echa reggae, muzyki bałkańskiej, latynoskiej i dubu, które dla smaku podlano gęstym sosem funkowych aranżacji. Choć muzyków jest tylko dwóch, podczas koncertów wykorzystują kilkanaście instrumentów od perkusji, basu i gitar przez saksofony, na efektach perkusyjnych i syntezatorach skończywszy. Brzmienia zapętlają przy pomocy samplerów, tworząc idealne podkłady dla rozbudowanych wokaliz i żywiołowych instrumentalnych improwizacji.

Zespół nagrał trzy albumy, które wydał własnym sumptem. Ma za sobą też trzy promocyjne trasy koncertowe podczas których koncertował na Słowacji w Czechach, na Litwie w Polsce, Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Portugalii, Hiszpanii, Francji, we Włoszech, w Austrii, Rosji i Stanach Zjednoczonych.

Muzyków na żywo będzie można usłyszeć podczas jedynego w Łodzi koncertu, który odbędzie się 6 listopada, o godz. 20, w Klubie Szafa przy ul. Rewolucji 1905 r. 10. Cena biletu 15 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.