Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15050 miejsce

Transmisja z baletu i przeglądy "kina B" w krakowskim Mikro

W kinie "Mikro" dzieje się tak wiele, że pracownicy kina nie pamiętają już części imprez. Ale całej tej wielości przyświeca jedna misja: sprawić, by każde wydarzenie i film sprowokowały dyskusję.

 / Fot. .Drzwi kina Mikro znajdują się tuż obok muzeum fotografii w Krakowie. Ponieważ kino jest najstarszym kinem studyjnym w Krakowie, mógłbyś się spodziewać, drogi czytelniku, że w środku zastaniesz również muzeum. Jednak po uchyleniu klamki wejdziesz do miejsca zaskakująco nowoczesnego. Zobaczysz tu współczesny repertuar, transmisje z wydarzeń kulturalnych i cyfrowe projekcje. Tutejszy projektor potrafi odtwarzać filmy w 3D. Jeśli autorzy offowi zaczną kiedyś realizować produkcje w tej technologii, kino "Mikro" będzie najlepszym miejscem do ich oglądania.

 / Fot. Zdjęcie udostępnione przez kino MikroA gdy już usiądziesz w jednej z dwóch sal, istnieje duża szansa, że po seansie będziesz uczestniczył w dyskusji. Ich tematyka wyróżniają to miejsce. To typowe dla kin studyjnych, że na pokazy zapraszani są ciekawi goście. W większości wypadków są to autorzy, którzy opowiadają o technikach montażu, budowie scenariusza i grze aktorskiej. Ale do Mikro przychodzą przede wszystkim eksperci z dziedziny, o której opowiada fabuła filmu.

- Nie za bardzo chcemy omawiać zagadnienia techniczne. Jeśli film został już nakręcony, to żadna rozmowa już go nie zmieni. Lepiej będzie porozmawiać o tym, co ten film dla nas znaczy i czego nas uczy. Film jest świetnym pretekstem, aby porozmawiać o czymś ważnym - mówi Iwona Nowak, właścicielka kina.

Tę odmienność w poruszanej tematyce najlepiej widać w cyklu "kino i psychoanaliza". Podczas spotkań, odbywających się w każdy ostatni wtorek miesiąca, widownia ogląda jeden film, a potem zadaje pytania do specjalistów. Odpowiadają na nie psychoanalitycy i psychoterapeuci, zapraszani od dwóch lat do cyklu. Obok ekranu rozmawia się i trudnych relacjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.