Facebook Google+ Twitter

Transmisja z Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej

Ucztę muzyczną dla miłośników opery przygotowała na dziś Filharmonia Łódzka. W sobotę 15 marca odbędzie się kolejna już bezpośrednia transmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Filharmonia Łódzka / Fot. Mirosława Kasowska Tym razem widzowie obejrzą „Petera Grimes’a” Benjamina Brittena 1913-1976), dyrygenta i kompozytora, w tej drugiej dziedzinie uznawanego za najwybitniejszego artystę brytyjskiego XX wieku. Utwór powstał w 1945 roku. Jednak jego tematyka, ze względu m.in. na istniejące tabu, powszechnie poruszana jest dopiero od niedawna.

Tytułowemu bohaterowi stawiane są bowiem zarzuty znęcania się nad dzieckiem. Jednak to tylko oskarżenia, które nie są poparte dowodami. Mimo to postać ta podlega osądowi. Utwór daje możliwość pokazania jednej ze stron natury ludzkiej, a także mechanizmów funkcjonujących w społeczeństwie, gdy staje ono przed trudnym i niejednoznacznym problemem.

Tytułowa postać jest pełna dramatyzmu. Dzięki temu mierzący się z nią artysta ma ogromne pole do popisu. W tym przypadku interpretacja może być wieloraka. Inne zalety tego utworu to ciekawa i poruszająca kompozycja oraz świetne partie chóru i orkiestry.

Przedstawienie wyreżyserował debiutujący w Metropolitan Opera John Doyle, który w 2006 roku, za spektakl „Sweeney Todd” został uhonorowany prestiżową nagrodą Tony Award. W tytułowej roli zobaczymy Anthony’ego Deana Griffey’a. Wraz z nim wystąpią m.in. Patricia Racette i Anthony Michaels-Moore. Orkiestrę poprowadzi Donald Runnicles. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tylko mogę powiedzieć ogromnie żałuję, że nie mieszkam w Łodzi.
Niestety, jedynie taka forma odbioru byłaby mi dostępna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2008 09:07

Warto dodać, że transmisja jest nie tylko na żywo, ale i w technologii High Definition. To naprawdę gratka dla tych z melomanów, którzy wyjątkowo nie zdążyli kupić biletów na samolot za ocean :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.