Facebook Google+ Twitter

Transmisje z MŚ bezpieczne

RPA ESKOM zażegnuje strajk swoich pracowników. Transmisje telewizyjne z MŚ są bezpieczne, nie będzie przerw w dostawach prądu. Groźba strajku generalnego ciągle jeszcze jest realna. Związkowcy i pracownicy budżetówki chcą podwyżek.

Spółka energetyczna ESKOM zażegnała groźbę strajku swoich pracowników. Przerwy w dostawie energii mogłyby spowodować zakłócenia transmisji z Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Strajk zaplanowany na dzień dzisiejszy był organizowany przez związki zawodowe górników i pracowników przemysłu metalurgicznego w celu wywalczenia podwyżek wynagrodzenia.

ESKOM będący własnością państwa monopolista na rynku dostaw energii elektrycznej w RPA zgodził się na podwyżki wypłat pracownikom w wysokości od 8.5% do 9%. Oprócz tego firma wypłaci wszystkim pracownikom zasiłek mieszkaniowy w wysokości 1500 randów (ok. 300 zł).

Jak podaje stacja http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/10508801.stm, Jim Irvin, sekretarz generalny związku metalowców, przyznał, że propozycje podwyżek są wyjątkowo dobre i zapowiedział, że prawdopodobnie zostaną przyjęte. Tym samym jakiekolwiek protesty będą nielegalne i nie otrzymają poparcia związkowych władz. Mimo zażegnania zagrożenia przerw w dostawach prądu, nadal istnieje groźba wybuchu strajku generalnego i to jeszcze w tym miesiącu.

Poza kilkunastoma związkami zawodowymi, związanymi z Kongresem Związków Zawodowych Południowej Afryki, podwyżek domagają się także pracownicy sektora publicznego – pielęgniarki, nauczyciele, policjanci, żądający podwyżek o 8.5%. Rząd zaoferował podwyżki jedynie o 6.5% dotychczasowych poborów.

Pięć kroków - jak dodać materiał do serwisu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.