Facebook Google+ Twitter

Tranzyt na Lotnisku Chopina już bez Straży Granicznej

Straż Graniczna od soboty, 21 kwietnia, nie przeprowadza już kontroli bezpieczeństwa w ruchu tranzytowym na warszawskim lotnisku. Wszystkie stanowiska zostały przejęte przez zarządzającego.

Przekazanie kontroli w tranzycie odbyło się w dwóch turach. W nocy z 14/15 kwietnia Straż Graniczna zeszła z dwóch stanowisk do kontroli. W nocy z piątku na sobotę (20 -21 kwietnia 2012 r.) przekazane zostały pozostałe dwa. Zmiany w kontroli, czyli przekazywanie tego obowiązku zarządzającemu, odbywa się na mocy znowelizowanej ustawy Prawo lotnicze. 29 grudnia ubiegłego roku Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i zarządzający Lotniskiem Chopina podpisali porozumienie, które określiło warunki przekazania kontroli i wskazało konkretne terminy. Dotychczas Straż Graniczna oddała kontrolę na stanowisku General Aviation oraz w tranzycie.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem jeszcze przed EURO 2012, tj. 1 czerwca zarządzający powinien przejąć kontrolę w strefie centralnej AB oraz CDE Terminalu A. W dniach, w których w Warszawie odbywać będą się mecze, funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zapewnią kontrolę bezpieczeństwa osób i bagaży kabinowych na 6 stanowiskach (5 w strefie AB i 1 załogowym w strefie CDE). 1 września odbędzie się przekazanie kontroli na stanowisku Salon VIP, a także kontroli bezpieczeństwa bagaży rejestrowanych (w tym ponadwymiarowych) w strefie CDE Terminala A oraz kontroli członków załóg lotniczych oraz bagażu kabinowego w strefie CDE Terminala A.

Przekazanie kontroli w strefie tranzytowej Lotniska Chopina pozwoliło Nadwiślańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej odzyskać łącznie ok. 40 funkcjonariuszy, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w kontekście Euro 2012 oraz otwarcia Placówki Warszawa–Modlin w maju br.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.