Facebook Google+ Twitter

Trasa Łazienkowska z roku na rok sypie się coraz bardziej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-08-09 11:15

Przy filarach Trasy Łazienkowskiej, w jednym z najbardziej ruchliwych jej odcinków (ul. Rozbrat i Myśliwiecka), stanęły masywne podpory, mające za zadanie wzmocnić jej konstrukcję.

 / Fot. Aisog/Wikipedia/CC 2.5/Wiadukty Trasy Łazienkowskiej wymagają generalnego remontu. Co im dokucza? Starość. Nie mają jeszcze czterdziestu lat, ale z roku na rok sypią się coraz bardziej.

O generalny remont prosi się cały most Łazienkowski. I mimo że ZDM myśli o tym od kilku lat, to ciągle coś staje na przeszkodzie. W roku ubiegłym nie udało się wybrać wykonawcy, a w tym... brakuje pieniędzy.


To, co można było zrobić na moście bez zamykania ruchu, zostało już wykonane. Teraz czas na jego poważną rewitalizację z wymianą nawierzchni - mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj w rozmowie z Gazetą.pl.

Otwarcie mostu Marii Skłodowskiej-Curie

Dotychczas drogowcy pracowali tak, aby przy kolejnych obiektach wzdłuż Trasy Łazienkowskiej zbytnio nie utrudniać życia kierowcom. Firma Intop zajęła się remontem kładek w okolicach pl. Na Rozdrożu i na MDM-ie. Wymieniano także balustrady, łatano betonowe placki w tunelach pod Marszałkowską i rondem Jazdy Polskiej, z których odpadła terakota. Zamontowano również nowe schody, prowadzące na Cypel Czerniakowski.

Warto wspomnieć, że dziesięć lat temu przy Torwarze kratownicami wzmocniono ślimaki, które już zżarła rdza. Jeszcze w 2012 roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych chce wybrać firmę, która podejmie się remontu. W związku z tym kierowcy mogą się spodziewać zamknięcia dojazdów na most Łazienkowski i zjazdów z niego na Wisłostradę.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pracowali i oszczędzali co tylko się dało http://www.youtube.com/watch?v=DWD4tOfoebU&feature=relmfu
a oszczędność ekipy budowlane mają we krwi - co i na autostradach widać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzia
  • Zuzia
  • 11.08.2012 18:20

Smutna prawda - inżynier Karwowski i technik Maliniak po prostu spieprzyli robotę. W końcu to oni najlepiej wiedzą co spieprzyli, więc może by ich tak zagonić do roboty przy remoncie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
warszawiak
  • warszawiak
  • 10.08.2012 10:19

Most Grota też mają zamknąć i remontować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Merynos
  • Merynos
  • 09.08.2012 13:25

Te nowe dzieła PO-lskiej "myśli technicznej" starzeją się po 3-4 tygodniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.