Facebook Google+ Twitter

Trauma wojenna, druga wojna światowa i światowe interesy

Gospodarcze relacje USA z Rosją z roku na rok osiągają zawrotne kwoty w wymianie handlowej, a światem rządzi pieniądz, o czym Polska ciągle zapomina. Rosja to potęga, której ma kto bronić poza granicami - bogaci Rosjanie, a także rosyjscy Żydzi, którzy wykształcili dzieci i wnuczków na najlepszych uniwersytetach amerykańskich.

Wiceprezydent USA Joseph Biden. / Fot. EPA/MICHAEL REYNOLDSWiększość widzów już nie bardzo wie o co walczą i w jakim psychicznym stanie wracają żołnierze broniący amerykańskiej racji stanu. Statystyki wskazują na to że u 30 proc. wyrywkowo badanych powracających żołnierzy występuje trwałe uszkodzenie mózgu, wśród wracających z poboru dwukrotnie większy jest wskaźnik bezrobotnych i bezdomnych, poborowi którzy wcześniej prowadzili biznesy w większości nie podejmują działalności zawodowej, a wśród kobiet odnotowano wyjątkowo wielki wskaźnik rozwodów i bezrobocia.

Polską specjalnością od lat jest świętowanie klęsk, historia na pewno nie jest przychylna dla naszego narodu. Minęło 70 lat od wybuchu II wojny światowej i trzeba się z tymi faktami pogodzić, a nie grzebać w zaropiałych ranach. Wszyscy na świecie interpretują te odlegle już wydarzenia na swoją modłę, jak komu wygodnie. O prawdę trudno ale też i o jaką, wojna kieruje się swoimi nieludzkimi zasadami, a historycy starają się ją upiększać i przeinaczać tragedię.

My ciągle tkwimy w tej wojnie i żyjemy jej wspomnieniami. Lepszą datą świętowania dla Polaków powinna być data wygranej wojny z bolszewikami 1919-1921 i odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Ostatnia wygrana wojna to 1938 rok, równoczesne wkroczenie z niemieckimi jednostkami do powiatów cieszyńskiego i frysztackiego, dokonanie wspólnego z Niemcami rozbioru Czechosłowacji.

Przynajmniej zwycięski marsz na Czechosłowacje, a tak skrzętnie ukrywane fakty do dzisiaj. W tamtych czasach pakt oznaczał bezużyteczny papier, czego dowiodła ówczesna polityka i Rosji i Niemiec i Francji i Wielkiej Brytanii. Z wszystkimi partnerami Polska miała układy wojskowe o wzajemnej pomocy, które ostatecznie podeptano traktując je jak świstki papieru. Pamiętajmy o tym, że Polska także pospołu z hitlerowskimi Niemcami podeptała suwerenność Czechosłowacji przyłączając zbrojnie Zaolzie do Polski. Zatem do końca nie mamy czystego sumienia.
Krzykniecie że to nie było to samo, ale dlaczego?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mysle ze wiele osob powinno przeczytac te lekture i zastanowic sie nad podejmowanymi decyzjami. Zwlaszcza kiedy chodzi o suwerennosc Panstwa Polskiego. Osobiscie znam autora tekstu i moge zdecydowanie powiedziec, ze potrafi dla Polski robic duzo dobrego.
Kiedy organizowalem Glowne Obchody XXV Lecia Solidarnisci w Chicago - byl jednym z biznesmenow, ktorzy zaangazowali sie w organizacje tego wydarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ano właśnie! Masz bardzo wiele racji.... Niestety. Szkoda, że politycy wielkich polskich ugrupowań nie potrafią myśleć rozsądnie, racjonalnie. To strata dla polskiej gospodarki i dla polskiego prestiżu w świecie. Polska jest chłopcem do popychania: dzisiaj jedziesz do Iraku. Jutro wyślij ludzi do Afganistanu. Pojutrze.... Podpisujemy umowy i porozumienia, z których nic nie wynika. nawet nie potrafimy zadbać o to, żeby jak inni ludzie jeździć bez wiz do USA. jesteśmy dla Ameryki sojusznikiem, kiedy trzeba dać wojsko. Kiedy trzeba rozwijać gospodarkę czy tylko turystykę - USA mają nas w głębokim poważaniu. To boli. Oj, jak boli... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego chyba w Warszawie nie wiedzą albo udają ze wszystko gra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.