Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15104 miejsce

Trawniki po raz pierwszy ruszyły ze "Szlachetną paczką"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-10 20:57

Szlachetna Paczka to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!

Fotografia ilustracyjna / Fot. mat. własneTeraz te i wiele innych pięknych rzeczy będą działy się w Trawnikach. W niedzielę 28 października w budynku Zespołu Szkół w Trawnikach odbyło się spotkanie szkoleniowe dla osób chcących zaangażować się w SZLACHETNĄ PACZKĘ jako wolontariusze.

„Misją naszych wolontariuszy jest dotarcie do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej lokalnej społeczności, pomoc dla tych rodzin ma być przede wszystkim mądra, czyli tak, aby pomoc odpowiadała na konkretne potrzeby, nie uzależniała, ale dawała siłę do działania i przezwyciężenia beznadziei. Pomagamy w taki sposób, że ta pomoc przynosi radość wszystkim. Chcemy zmieniać mentalność angażując ludzi do działania” – mówi Dawid Smaga, Lider Rejonu Trawniki i okolice.

Obecnie wolontariusze ruszyli w poszukiwaniu potrzebujących rodzin, aby już 17 listopada otworzyła się internetowa baza, gdzie darczyńcy będą mogli wybrać rodzinę, której zrobią paczkę odpowiadającą na konkretne potrzeby. Bo w projekt może zaangażować się każdy.

Otwarcie internetowej bazy SZLACHETNEJ PACZKI już 17 listopada. Serdecznie zapraszamy do podzielenia się dobrem.

Znajdź nas na Google+
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe,bardzo ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.