Facebook Google+ Twitter

Trendy w dobroczynności

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-30 16:54

W działalności wolontariatów, jak we wszystkim, istnieją pewne trendy. Raz masowo odbywają się maratony, innym razem organizowanych jest wiele koncertów. Co ostatnio wiedzie prym w charytatywności?

Markowy gadżet, miś i kredki

W pewnym momencie na ulicach pojawiło się wielu ludzi z kolorowymi opaskami na rękach. Małe, silikonowe, prawie niedostrzegalne. Co miały oznaczać? Przede wszystkim wyrażenie poparcia dla pewnej akcji. Różowe wspierają badania nad sposobami leczenia raka piersi, zielone ochronę środowiska naturalnego, a żółte fundację LAF Lance'a Armstronga w walce z rakiem. Kolorowe bransoletki mogą nosić wszyscy. Można je kupić w sklepach internetowych na stronach konkretnych fundacji. Pieniądze z ich sprzedaży wspierają idee danej akcji. Podobnie dzieje się w przypadku kupna toreb ekologicznych, które na rynek wprowadził m.in. Adidas.

Kolejną nowością były pluszaki. Prawie wszystkie pary młode prosiły swoich gości o milutkie maskotki zamiast bukietu róż. W ten sposób tony kwiatów, które dostają nowożeńcy nie zmarnowały się, a dzieci z domów dziecka zyskały miły podarek. Początkowo obdarowywano je pluszakami, później zaś przyborami szkolnymi. Dzięki temu ich wrześniowa wyprawka nie różniła się znacznie od flamastrów i kredek innych dzieci.

Dobroczynny świat mody

W pomoc ludziom potrzebującym włączają się również światowej sławy projektanci. Stella McCartney, Vivienne Westwood, Twiggy i Marchesa zaprojektowali ubranka dla misiów. Pluszaki zostały zlicytowane na aukcji charytatywnej organizacji Living Paintings, która wspiera niewidome dzieci. Nasi rodowici kreatorzy mody wykazali się w podobnym zadaniu. Maciej Zień, Teresa Rosati, Dawid Woliński, Ewa Minge i wielu innych stworzyli piękne ubranka dla pajacyków, które trafiły na aukcję. Pieniądze uzyskane w ten sposób wspomogły Polską Akcję Humanitarną i sfinansowały posiłek dla 45 dzieci na cały rok szkolny.

Zupełnie inną formę pomocy innym wybrała Victoria Beckham. Celebrytka pojawiła się nago na t-shirtach promujących kampanię "Protect the skin you're in" walczącą z rakiem skóry. Została zaangażowana przez guru mody, Marca Jacobsa, który wcześniej namówił m.in. Winonę Ryder, Naomi Campbell czy Julianne Moore.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.