Facebook Google+ Twitter

Trener Legii: Jestem z gatunku ludzi na wymarciu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-23 17:53

Stefan Białas po telefonie z propozycją pracy od prezesa Legii Leszka Miklasa pomyślał, że historia właśnie zatoczyła koło. Wracał do klubu, z którego 12 lat temu został zwolniony w niejasnych do dziś okolicznościach.

Stefan Białas od niedawna jest szkoleniowcem warszawskiej Legii / Fot. Irek Dorożański/Edytor.net / NEWSPIX.PL- Oferta od prezesa Miklasa to najlepsze, co mogło mnie spotkać na zakończenie trenerskiej kariery - w czasie naszej rozmowy to zdanie będzie powtarzał wielokrotnie.

61-letni szkoleniowiec był już na uboczu ligowej piłki i szykował się do emerytury. Swój czas dzielił między komentowanie meczów ligi francuskiej w Canal+, a wyjazdy do leśniczówki, którą kupił jeszcze w latach 70. Niespodziewaną propozycję z Łazienkowskiej przyjął, bo jak sam zaznacza, Legia to dla niego inna melodia niż pozostałe kluby.

- Usłyszałem, że kontrakt z Janem Urbanem został rozwiązany za porozumieniem stron. Znalazłem się w dobrej sytuacji. Nie mógłbym spojrzeć Jankowi w oczy, gdyby prezes zadzwonił cztery dni wcześniej i zapowiedział: „ Jeżeli Urban nie wygra z Polonią Bytom, to pan przychodzi". Oprócz strzelonych goli czy zdobytych punktów są w życiu ważniejsze wartości. Coś, co pozwala czuć się człowiekiem. Jestem z gatunku ludzi na wymarciu - zaznacza Białas.

Słuchając opowieści o nowym szkoleniowcu Legii, wydaje się, że faktycznie jest człowiekiem z innej bajki, że ktoś taki nie ma prawa funkcjonować w naszej piłce. No bo który z trenerów z tęsknoty za Polską nauczył się na pamięć jednej z ksiąg „Pana Tadeusza" na obczyźnie? Albo kto wracając do domu w Dniu Kobiet kupił od ulicznej sprzedawczyni bukiet kwiatów i wręczał każdej napotkanej kobiecie po róży?(..)

Czy ktoś taki może wstrząsnąć Legią? Wyciągnąć drużynę z kryzysu, w jakim znalazła się od początku rundy wiosennej? - Jak najbardziej - uważa Dariusz Czykier, piłkarz Legii prowadzonej przez Białasa 12 lat temu.

Czytaj więcej: sports.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.