Facebook Google+ Twitter

Trener reprezentacji Włoch nie powołałby homoseksualistów

Trener włoskiej kadry, Marcelo Lippi, wywołał oburzenie włoskich homoseksualistów swoją wypowiedzią. Znany szkoleniowiec oświadczył, że żadnego z zawodników oficjalnie manifestujących homoseksualizm nie dopuściłby do gry dla Włoch..

Marcelo Lippi twierdzi, że powołanie zawodników o odmiennej orientacji wywołałoby nieunikniony konflikt w drużynie. - Nie mówimy o aspekcie kulturalnym takiej sytuacji, ale o mechanizmie interesów w drużynie. Tego typu relacja nieuchronnie prowadzi do konfliktu - wyjaśnił trener w wywiadzie udzielonym jednej z włoskich telewizji.

Włoska organizacja homoseksualistów Arcigay jest oburzona i zaniepokojona wypowiedzią Lippiego, który jest bardzo znaną postacią w futbolowym świecie i autorytetem dla wielu ludzi, szczególnie dla młodzieży. - Jesteśmy zmęczeni słuchaniem polityków, piosenkarzy i trenerów, którzy tworzą klimat zatruty lękiem i podejrzeniami - oświadczyła organizacja. Członkiem jej jest m.in. dawny neofaszysta, a dziś burmistrz Rzymu, Gianni Alemanno.

sport.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.