Facebook Google+ Twitter

Trener z monopolem na zwycięstwa pilnie poszukiwany

Jose Maria Bakero został zwolniony z funkcji trenera Polonii Warszawa. Zaskoczenie? Ależ skąd, Józef Wojciechowski - prezes Czarnych Koszul - tylko czekał na potknięcie Hiszpana.

Po czterech kolejkach Ekstraklasy zabierałem się do napisania tekstu, w którym miałem pochwalić Józefa Wojciechowskiego za rozsądną politykę transferową i stabilizację w klubie. Polonia Warszawa efektownie rozpoczęła sezon wygrywając trzy spotkania z rzędu, w tym derbowe z Legią.

Jednak po remisie z Widzewem w Łodzi z Konwiktorskiej zaczęły dobiegać głosy o rychłej dymisji Bakero. Wtedy postanowiłem wstrzymać się z pisaniem tekstu i poczekać na rozwój wypadków. Długo nie musiałem.

Po porażce z Koroną, Jose Bakero z hukiem wyleciał z Polonii. Józef Wojciechowski uznał, że Hiszpan nie gwarantuje sukcesu i bez żalu wręczył mu dymisję. Właściciel Czarnych Koszul nie rozumie (czy kiedyś zrozumie?), że porażka jest wkalkulowana w zawód trenera, i że nie ma na świecie szkoleniowca, który nie przegrywa.

Zespołu, a co za tym idzie sukcesu, nie buduje się wyłącznie pieniędzmi, choć są one ważne, bo pozwalają na zakontraktowanie choćby Euzebiusza Smolarka. Aby zbudować drużynę walczącą o tytuł potrzebny jest czas. Bakero go nie otrzymał.

Józef Wojciechowski w trybie natychmiastowym zwolnił Hiszpana, ponieważ miał pod ręką Pawła Janasa, który od przybycia na Konwiktorską przymierzany był do roli trenera. Były szkoleniowiec Widzewa ma poprowadzić stołeczny zespół do mistrzostwa. Ale co się stanie jak Janas przegra dwa mecze z rzędu? Pożegna się z posadą? Najprawdopodobniej tak, bowiem właściciel Polonii nie lubi porażek.

Częste zmiany na trenerskim stołku nie wpływają na atmosferę w drużynie oraz wokół niej. Właściciel Polonii powinien o tym wiedzieć. Bo kto będzie chciał pracować u Wojciechowskiego wiedząc, że lada dzień może stracić posadę. Paweł Janas jest chyba ostatnim ochotnikiem. Chyba, że znajdzie się trener, który ma monopol na zwycięstwa. Ale gdzie takiego szukać?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.