Facebook Google+ Twitter

Trening aerobowy pozwoli spalić tłuszczyk

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-08-28 11:11

Jest mnóstwo informacji w internecie o rewelacyjnych metodach odchudzania. Takie rewelacje to fikcja. Jeszcze nikt nie wymyślił nic lepszego na redukcję tkanki tłuszczowej od treningu aerobowego.

Typowy trening aerobowy na maszynie eliptycznej / Fot. Kazimierz Kolebuk

Na czym polega trening aerobowy (tlenowy)


Trening aerobowy, zwany też tlenowym, polega na ćwiczeniach ruchowych prowadzonych z jednostajnie umiarkowanym tempem prowadzących do zmęczenia całego organizmu. Najważniejszym elementem takiego treningu jest utrzymanie tętna na poziomie 60-70 proc. tętna maksymalnego. Maksymalne tętno wyliczamy według wzoru: 220 minus wiek ćwiczącego w latach. Najnowsze badania wykazały, że właściwie przeprowadzony trening aerobowy to taki, który trwa nieprzerwanie co najmniej 40 minut przy stałym dopływie świeżego powietrza i równomiernym oddechu. Najefektywniejsze spalanie tłuszczu w naszym organizmie rozpoczyna się po 15-20 minutach średnio intensywnego treningu.

Jak przeprowadzić trening aerobowy


Sala do ćwiczeń aerobowych / Fot. Kazimierz KolebukPierwsze godziny przygody z tak zwanymi aerobami należy rozpoczynać pod okiem instruktora, który dobierze rodzaj oraz intensywność i czas ćwiczeń w zależności do stopnia wytrenowania organizmu osoby ćwiczącej. Uwzględni też ewentualne zalecenia lub przeciwwskazania lekarza. Każdy trening rozpoczynamy od 5-10 minutowej rozgrzewki, by uniknąć bólu mięśni występującego z reguły po 24 godzinach po treningu.

Właściwy trening aerobowy przeprowadzamy na sprzęcie, najlepiej w klubie fitness i jest to:

- szybki marsz na bieżni
- wchodzenie po schodach na stepperach
- umiarkowany trening na maszynach eliptycznych (orbitrekach)
- jazda na rowerze stacjonarnym (pionowym lub poziomym) i spinningowym
- typowy trening wioślarski na wioślarzach mechanicznych lub magnetycznych.

Atlas do ćwiczeń siłowych / Fot. Kazimierz Kolebuk

Czy ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem atlasu są pomocne w redukcji tkanki tłuszczowejKażdy trening aerobowy powinien być wspomagany ćwiczeniami siłowymi wszystkich grup mięśniowych, najlepiej z wykorzystaniem typowego atlasu do ćwiczeń kulturystycznych czy siłowych. W ten sposób zapobiegamy utracie masy mięśniowej podczas spalania tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać o stosowaniu niewielkiego obciążenia. Zaleca się wykonywać mniejszą ilość powtórzeń przy zwiększonej ilości serii ćwiczeń. Mięśnie nabierają właściwego kształtu, stają się mocniejsze i bardziej elastyczne; trening siłowy wspomaga odchudzanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 29.08.2010 22:10

Oczywiście - nie wyobrażam sobie takich treningów bez opieki fachowca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.08.2010 19:51

We Wrocławiu są kluby prozdrowotne gdzie są grupy wiekowe jak np. 50 + , 60+ i pod okiem fachowców można zadbać o siebie, warto i dla zdrowia, i dla lepszego samopoczucia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję to są już sukcesy w obie strony.
Jednak warto pamiętać, że z wiekiem liczba uderzeń serca spada i często ludzie starsi (niewytrenowani) maja niskie tętno. W treningu kardiologicznym po świeżym zawale serca, przyjmuje się 180 minus wiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.08.2010 17:22

Isabello - miałem w klubie taki przypadek: kobieta przed czterdziestką, zero ruchu, 110 kg wagi. Przedstawiła wyniki badań lekarskich. Siłą rzeczy musiałem zaczynać z Nią ostrożnie. Po 10 minutach spaceru na bieżni z prędkością 3 km/godz. miała puls 150. Po 8 miesiącach treningu wg indywidualnego planu dziewczyna waży 90 kg i na bieżni idzie 8 km/h mając tętno w granicach 125. Ma niesamowitą kondycję i wytrzymałość. Kiedy ostatni raz zeszła z wagi rzuciła mi się na szyję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za temat i propagowanie aktywności *5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo wszystko bym zaproponowała dla starszych i niewytrenowanych zaczynać od wzoru 200 minus wiek. Bezpieczniej i bez stressu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.08.2010 10:04

Panie Mac, zachowanie pana jest żenujące, podłe i szczeniackie, radzę jak najprędzej udać się do specjalisty, bo żaden gabinet odnowy panu nie pomoże.
Mój klub nie jest gabinetem odnowy, tu się ćwiczy ciało i umysł. Dla pana niestety na wszystko jest już za późno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 29.08.2010 10:02

Ania Krajewska i Asia Kato - w moim materiale chciałem wykazać, że trening aerobowy jest dla każdego i umiejętnie prowadzony wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Oczywiście, Joasia ma rację: aby efekt odchudzania był trwały treningi należy wspomagać odpowiednią dietą. Powinna być urozmaicona, bogata i oparta na zasadzie pięciu posiłków dziennie.
Pojawił się znany wszystkim robak internetowy, zwany klonem lub trollem i zabawia się łapkami klikając swoim komentarzom zielone a pozostałym czerwone. Pani Aniu, wierzy Pani w skuteczność terapii zbiorowej dla tego osobnika? Ja uważam, że najlepsza byłaby tu zbiorowa kocówa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ofiara salonu
 • Ofiara salonu
 • 29.08.2010 08:48

To ostatnie miejsce do którego poza lekarzem należy się udać kiedy tłuszczyk dokucza - salon odnowy. Taniej i lepiej do lasu, na łąki lub normalny basen lub boisko. Pan Kolebuk reklamuje się jak może. Także przy okazji dyskusji o krzyżu. Krzyż i głowa od tego bolą. Jest mnóstwo przeciwwskazań, nie tyko tych opisanych przez pana Maca. Więcej na stronach B. Markowskiej http://www.dieta.twoja.org/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=1 Dzięki naszej telewizyjnej koleżance z pracy ja schudłem /jestem operatorem/ a redaktor Z. Mac się nie roztył. Po salonie to byłem chudszy o sporo groszy i nie do życia przez dwa dni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 28.08.2010 19:56

Polecam ćwiczenia ale i dietę jednocześnie, efekt murowany:)5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.