Trentino Planetwin365 z brązowym medalem Ligi Mistrzów!

Podopieczni Radostina Stojczewa bez najmniejszych problemów pokonali Arkas Izmir 3:0 i zajęli trzecie miejsce w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

/ Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiWszyscy mieli nadzieję, że mecz o trzecie miejsce przyniesie sporo emocji. Niestety pojedynek pomiędzy drużynami z Trydentu i Izmiru był od początku do końca jednostronnym widowiskiem.

Na początku spotkania podopieczni Glen Hoaga próbowali utrzymywać kontakt z zawodnikami włoskiego Trentino. Udawało im się to do pierwszej przerwy technicznej. Im dalej w mecz, tym coraz bardziej rosła przewaga zawodników występujących na co dzień we włoskiej Serie A. W szeregach Arkasu słabo funkcjonowało przyjęcie. Wykorzystali to przeciwnicy, ustanawiając dobry, pasywny blok. Piłki umiejętnie na kontrach rozdzielał Raphael i Trentino wygrało pierwszego seta 25:20.

Druga partia to zdecydowana dominacja włoskiej drużyny. Już na początku seta odskoczyli na pięciopunktowe prowadzenie i nie oddali go do końca seta. Zawodnicy Arkasu sprawiali wrażenie lekko podłamanych. Ostatecznie druga odsłona meczu zakończyła się rezultatem 25:19.

Trzeci set to ponownie szybkie wyjście na prowadzenie siatkarzy z Trydentu, którzy grali z wielkim luzem a czasami nawet z nonszalancją. Nie miało to jednak wpływu na końcowy wynik. Trentino wygrało pewnie 25:19 i 3:0 w całym meczu.

Trentino Volley kończy 12. edycję Ligi Mistrzów na trzeciej pozycji. Jest to mała niespodzianka tegorocznego Final Four. Arkas Izmir kończy turniej bez wygranego seta, ale dla tej drużyny sukcesem było zakwalifikowanie się do tak prestiżowej imprezy jaką jest finałowy turniej Ligi Mistrzów.

Arkas: Duff, Agamez, Subasi, Goek, Bravo, Hansen, Sahin (libero) oraz Perri, Tocoglu i Hascan
Trentino: Kazijski, Birarelli, Juantorena, Raphael, Tzourits, Stokr, Bari (libero) oraz Della Lunga, Żygadło, Sokołow, Burgsthaler i Colaci (libero)