Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8463 miejsce

Trenuj mózg! Przyjdź na Mistrzostwa Pamięci

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-21 22:15

Jeszcze tylko do 12 kwietnia br. można zapisywać się do udziału w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Pamięci, które rozpoczną się 25 kwietnia w Bydgoszczy. Udział w nich to świetna okazja do ćwiczenia koncentracji, poznania zasad mnemotechniki czy szybkiego czytania.

 / Fot. http://www.mistrzostwapamieci.pl/Mistrzostwa organizowane są pod oficjalnym protektoratem "World Memory Sports Council", a pomysłodawcą projektu jest Tony Buzan (prezes Mind Sports Council) - jeden z największych światowych autorytetów z dziedziny technik uczenia się.

Uczestnikami mistrzostw mogą być obywatele Polscy: uczący się, studiujący, pracujący, bezrobotni,emeryci.
Nie ma żadnego limitu wieku uczestników, konieczna jest tylko umiejętność czytania i pisania. Nie trzeba być geniuszem, aby spróbować swych sił w zawodach. Mistrzostwa dają możliwość udziału w 10 dyscyplinach. W każdej konkurencji uczestnicy otrzymują fragment tekstu czytanego i słuchanego (np. nazwiska, liczby, daty czy słowa). Zadaniem zawodników jest zapamiętanie jak największej ilości danych w określonym czasie. Następnie, uzyskane informacje należy możliwie wiernie odtworzyć.

Każdy chętny do uczestnictwa musi dokonać rejestracji na stronie http://www.mistrzostwapamieci.pl w terminie do 12 kwietnia 2009 roku. Lista osób przyjętych do udziału w mistrzostwach zostanie opublikowana do 14 kwietnia 2009 roku na stronie organizatorów imprezy. Zakwalifikowani do udziału w mistrzostwach lub do dodatkowych kwalifikacji otrzymają informację drogą mailową i zobowiązani będą uiścić opłatę w wysokości 50 zł, na numer konta podany na ww.stronie.

Przed mistrzostwami, w marcu i kwietniu organizowane będą w Bydgoszczy spotkania z instruktorami mnemotechniki, którzy przygotowywać będą chętnych do udziału w mistrzostwach. 25 marca o godz. 17.00 w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy ,Budynek K, sala K2 ( I Piętro) ul. Naruszewicza 11 rozpoczną się bezpłatne warsztaty technik szybkiego zapamiętywania. Prowadzący zajęcia: Dariusz Czapiewski, Magda Murawska - specjaliści treningu pamięci, trenerzy Szkoły Pamięci Wojakowskich zaprezentują metody i techniki, które mogą zapewnić wpis do Księgi Guinnessa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.