Facebook Google+ Twitter

Tresowany wieloryb zabija na oczach widzów

W parku wodnym w Orlando na Florydzie doszło w środę do tragedii. Przed pokazowym występem wieloryb zaatakował swojego tresera.

Dawn Brancheau, treser z wielorybem zabójcą. / Fot. Orlando Sentinel, Julie FletcherWedług świadków 30-letnie, ważące ponad 5,5 tony zwierzę nazywane Tilikum lub Tilly niespodziewanie wyskoczyło z basenu łapiąc 40-letnią Dawn Brancheau wokół tali i "rzucając nią na wszystkie strony".

Ofiara prawdopodobnie poślizgnęła się i wpadła do basenu, gdzie została zaatakowana przez rozjuszone zwierzę. Wszystko działo się bezpośrednio przed widowiskiem - powiedział Jim Solomons, rzecznik miejscowego biura szeryfa.

Wezwani medycy wbiegli na stadion i próbowali ocucić rannego, niestety było już za późno. Przerażonych okrutnym widowiskiem gości parku, natychmiast ewakuowano.

Dawn Brancheau była jedną z najbardziej doświadczonych trenerek pracujących ze zwierzętami. Pełne dochodzenie w tej sprawie już się rozpoczęło - powiedział Dan Brown, właściciel parku.

Brancheau prawdopodobnie już w wieku 9 lat, gdy odwiedziła po raz pierwszy "Orlando SeaWorld", postanowiła tresować wieloryby. Jej droga do kierownictwa trwała 12 lat, najpierw dwa lata pracowała z różnymi zwierzętami, by potem dziesięć lat tresować wieloryba zabójcę.

Dawn Brancheau zdawała sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie wiąże się z pracą z wielorybami. "Nie możesz zanurzyć się w wodzie, dopóki nie zaufasz zwierzęciu, a ono nie zaufa tobie" – mawiała, jak donosi Telegraph.

Okazuje się, że to nie pierwszy przypadek okrucieństwa wieloryba. W 1991 wciągnął do wody, przygotowującego się do występu trenera, a kilka lat później znaleziono w jego basenie nagie ciało. Był to jednak prawdopodobnie człowiek, który utopił się w wodzie z powodu hipotermii.

Były pracownik "SeaWorld" powiedział dla gazety "Sentinel", że wieloryb został odizolowany od innych zwierząt i treserom nie wolno zanurzać się w wodzie w jego basenie.

Źródło: www.telegraph.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No i tak powinno być jak ludzie nie mają szacunku do zwierząt

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co racja to racja. Przepraszam za błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wezwani medycy wbiegli na stadion i próbowali ocucić rannego" - ranną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.