Facebook Google+ Twitter

Trial - bytomskie eliminacje mistrzostw Polski

W dniach 16-17 czerwca 2012 w Bytomiu odbędzie się I runda mistrzostw Polski w trialu motocyklowym. W trakcie zawodów rozegrana zostanie także I i II runda Pucharu Polski. Miejscem zwodów będzie ośrodek sportowy "Dolomity Sportowa Dolina".

Materiał reklamowy organizatorów / Fot. Materiał reklamowy organizatorówTrial motocyklowy, zwany również rajdem obserwowanym, to jedna z dyscyplin sportów motocyklowych.

Na lekkim motocyklu o wadze około 70 kg zawodnik musi przejechać po wyznaczonej trasie, zawierającej wszelkiego rodzaju przeszkody np.: zwalone drzewa, głazy, strome podjazdy, nierzadko dodatkowo rozmieszczane przez organizatorów zawodów. Trial jest dyscypliną, wymagającą ciągłej koncentracji,
skupienia, gdyż każde podpórki stopą zawodnika, względnie innymi elementami niż opony lub spód silnika, powodują, że zawodnikowi naliczane są punkty karne.Bytomski Rynek, pokazy mistrzów dwóch kółek podczas święta miasta w 2010 roku w wykonaniu braci Michała i Łukasza Łapka. / Fot. Piotr A.Jeleń

Motocyklowy rajd obserwowany, to dyscyplina, która wypracowała sobie własny styl jazdy i dla której konstruowane są specjalne motocykle trialowe. W trialu po latach intensywnego treningu można pokonywać różnego rodzaju przeszkody w bardzo trudnych terenach, których praktycznie nie można dokonać na żadnym innym pojeździe. Stąd też przez wielu trial motocyklowy jest kojarzony, i bardzo słusznie, z wyczynami akrobacyjnymi.

Bytomski Rynek, pokazy mistrzów dwóch kółek podczas święta miasta w 2010 roku w wykonaniu braci Michała i Łukasza Łapka. Uczucia do swej wybranki można i tak okazywać. / Fot. Piotr A.JeleńAle zawody trialowe, to nie tylko zawodnicy w obcisłych strojach, to też rekreacja i masa świetnej zabawy. Na zachodzie Europy motocykle trialowe wykorzystuje się do rodzinnych wycieczek. Na całym świecie na tego typu jednośladach trenują motocykliści, dla których jest to najlepszy sposób na wyrobienie sobie równowagi i podstaw techniki jazdy jednośladem.

Bytomski Rynek, pokazy mistrzów dwóch kółek podczas święta miasta w 2010 roku w wykonaniu braci Michała i Łukasza Łapka. / Fot. Piotr A.JeleńNa próbkę umiejętności krajowej czołówki trialowców, zapraszają organizatorzy I rundy mistrzostw Polski i pucharu Polski, jakie odbędą się w Bytomiu-Suchej Górze na terenie ośrodka sportowego Dolomity Sportowa Dolina, ul. Blachówka 94 .

Sobota - 16.06.2012 r. godz. 11.00
Niedziela - 17.06.2012 r. godz. 10.00

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle! Jak coś fajnego się dzieje, to nie w Stalowej Woli :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.