Facebook Google+ Twitter

Trial des Nations 2010, czyli Puchar Świata w Myślenicach

Myślenice będą gospodarzem międzynarodowej imprezy sportów motorowych Trial des Nations. Po dwudziestu sześciu latach prestiżowe widowisko wraca do centrum historycznego Trial des Nations na południu Polski.

TDN2010 / Fot. PZMotMistrzostwa Świata Zespołów Narodowych oraz Mistrzostwa Świata Kobiet zostaną rozegrane w drugi weekend września na terenie myślenickiego Zarabia.

O trofea będą walczyć zawodnicy z 20 krajów. Na zboczach myślenickiej Góry Chełm spotkają się przedstawiciele m.in. z Japonii, Australii, USA czy Irlandii. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę z licznymi przeszkodami, zarówno sztucznymi, jak i naturalnymi. O wygranej zdecyduje jak najmniejsza ilość punktów karnych, a w następnej kolejności całkowity czas przejazdu.

„Macie w Myślenicach jedną z najlepszych na świecie tras. Wspaniałe tereny, piękne widoki, doskonałe połączenie komunikacyjne, rozwijającą się infrastrukturę i sprzyjające warunki. To wszystko sprawia, że zawodnicy chętnie wracają do Myślenic. Cieszę się, że będziemy mieli okazję spotkać się w 2010 roku w Myślenicach, tam gdzie wszystko się zaczęło” – mówi Vito Ippolito, prezydent Światowej Federacji Sportów Motorowych (FIM) dla Wielickiego Głosu.

Trial des Nations 2010 rozpocznie się 10 września o godzinie 10.30 Indywidualnymi Mistrzostwami Świata Kobiet. Natomiast o godz. 18.30 w Hali widowiskowo sportowej w Myślenicach przy ul. Zdrojowej 9 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia FIM Trial des Nations 2010, na którą może przybyć każdy zainteresowany. Przedstawione zostaną wówczas wszystkie drużyny i zawodnicy.

Organizatorami przedsięwzięcia są FIM, Polski Związek Motorowy w Krakowie i najstarszy klub motocyklowy w Polsce – Krakowski Klub Cyklistów i Motocyklistów „SMOK” oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Pełny program zawodów, trasa przejazdu oraz bieżące informacje będą pojawiać się na stronie www.myslenice.pl

Trial powstał i rozwijał się w Wielkiej Brytanii. Są to obserwowane zawody motorowe rozgrywane w charakterystycznych warunkach. Zawodnicy pokonują trasę ze sztucznymi i naturalnymi przeszkodami na motorach (do 70 kg). Liczy się przede wszystkim precyzja przejazdu. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który otrzyma najmniejszą ilość punktów karnych. Są one naliczane np. w przypadku podparcia się przez zawodnika stopą, lub dotknięcia podłoża innymi częściami motoru niż opony i spód silnika.

Pierwszy Puchar Narodów Trial został zorganizowany 1984 w Myślenicach. W 2000 roku do corocznych zawodów zostały włączone drużyny żeńskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.