Facebook Google+ Twitter

Triathlon w Olsztynie

Otwarte Mistrzostwa Olsztyna i Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB to dwie imprezy sportowe w jednym miejscu. Pierwsza skierowana do osób rozpoczynających przygodę ze sportem amatorskim, druga dla zawodników regularnie trenujących.

W sobotę o godz. 11, na plaży miejskiej w Olsztynie miały początek zmagania triathlonistów na dwóch dystansach. Amatorzy mieli pokonać około 375 m pływając, 7,5 km na rowerze i 2,5 km biegnąc. Zawodnicy zaawansowani mieli dwukrotnie dłuższe trasy - 750 m, 15 km, 5 km. [źródło OSiR Olsztyn]

Na plaży miejskiej, duży ruch panował już od godzin porannych, służby organizatora - Urząd Miasta Olsztyn, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, współorganizatora - Sport-Górski zabezpieczały infrastrukturę techniczną niezbędną do bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia takiej imprezy. Swoją część pracy przy zabezpieczaniu tras i pilnowaniu porządku wykonywały Policja i Straż Miejska, oraz WOPR w wodzie.

Wśród zawodników panuje opinia, że w Olsztynie jest najtrudniejsza trasa rowerowa w całym cyklu Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB, obejmującym cztery miasta i cztery starty: Wałcz, Płock, Olsztyn oraz Ostrzyce, gdzie odbędzie się finał cyklu.

O godz. 11 wystartowali amatorzy, a o godz. 13 zawodowcy. Od początku ton rywalizacji nadawali czołowi triathloniści Polski - wśród mężczyzn Przemysław Szymanowski i Filip Przymusiński, a wśród kobiet Maria Pytel i Beata Silska.

Jaki był przebieg i wynik rywalizacji możesz przeczytać na stronach Płockiego Towarzystwa Triathlonu DELTA. Natomiast specjalnie dla czytelników Wiadomości24.pl, unikalny fotoreportaż z tego wydarzenia:

Zobacz fotoreportaż z triathlonu w Olsztynie

zobacz także:
triathlon MTB

Wyniki GP Wheeler Triathlon Tour MTB

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.