Facebook Google+ Twitter

Tricky wraca do Polski z nowym albumem

Jeden z pionierów trip-hopu, głos najważniejszych płyt Massive Attack - Tricky, wraca w listopadzie do Polski. Artysta zagra aż trzy koncerty w naszym kraju.

Tricky / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tricky_@_INmusic_festival.jpgTricky zadebiutował w 1991 roku jako członek legendarnej grupy Massive Attack. Był współtwórcą takich płyt jak Blue Lines i Protection - uznanych jakiś czas później za pierwsze w historii albumy trip-hopowe. Karierę solową rozpoczął kilka lat później, wydając w 1995 roku niezwykle doceniony krążek Maxinquaye. Debiutancka płyta poświęcona była zmarłej matce artysty, a usłyszeć na niej można m.in. wokale Martiny Topley-Bird i Alison Goldfrapp.

Do 2008 roku Tricky wydał aż 8 albumów studyjnych współpracując przez lata z ogromną liczbą wykonawców. W jego dziełach "palce maczali" m.in. Björk, Neneh Cherry, PJ Harvey, Cyndi Lauper, Alanis Morissette oraz członkowie Red Hot Chili Peppers. Artysta jednak działa dalej. 27 września planowana jest premiera dziewiątego albumu Tricky'ego - Mixed Race. Będzie to mieszanka wielonarodowościowych rytmów rodem z Jamajki, Afryki Północnej, Wielkiej Brytanii i Francji. Wśród gości nieco mniej znane nazwiska, m.in. Bobby Gillespie, Terry Lynn, Franky Riley oraz młodszy brat wokalisty - Marlon Thaws.

 / Fot. Łukasz GdakTricky gościł w tym roku już w Polsce. Był jednym z wykonawców tegorocznego Heineken Open'er Festival w Gdyni. W listopadzie artysta wystąpi na bardziej kameralnych koncertach - 4 listopada w warszawskim Palladium, dzień później w Fabryce Klub w Krakowie oraz 7 listopada we wrocławskim Eterze. Bilety na koncerty w Krakowie i Wrocławiu można już nabyć w przedziale cenowym od 95 zł do 110 zł w serwisie eventim.pl oraz w punktach sprzedaży na terenie całej Polski. Bilety na warszawski koncert będą dostępne wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.