Facebook Google+ Twitter

Triduum Paschalne oraz Wielkanoc 2009 online

Dla wszystkich tych, którzy spędzą święta na dyżurze, służbie, w podróży, chorobie, daleko od kraju, kościoła, radia i telewizora - świąteczna, wirtualna wizyta w Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie.

Wielkanoc 2009 / Fot. Andrzej FilipowiczTransmisje do sieci internet z Parafii Dobrego Pasterza ks. Sercanów w Lublinie realizowane są od 2004 roku z inicjatywy ks. Proboszcza Floriana Grucy. Adresowane początkowo do ludzi chorych i w podeszłym wieku przekazy mszy świętych na żywo zaczęły być coraz częściej odbierane poza granicami naszego kraju.

Rocznie transmisje mszy, nabożeństw i innych uroczystości kościelnych docierają do ponad 100 tysięcy internautów z kraju i ponad 260 tysięcy spoza granic RP: polskich emigrantów, ewangelizowanych wirtualnie obcokrajowców m.in. Chińczyków, Koreańczyków, Japończyków, Rosjan, Czechów, Kubańczyków, Bułgarów, Białorusinów, mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Tak jak dotychczas i tym razem, transmisje do sieci www i WAP z Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie w czasie Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy dostępne będą na czterech platformach internetowych:
strumieniowo na platformie Windows Media Player i Windows Mobile, strumieniowo na testowej platformie FLV Flash Streaming, strumieniowo dla telefonów komórkowych z wbudowanymi odtwarzaczami multimedialnymi i pakietową radiową transmisją danych 2,5/3G. Transmisja dla komputerów realizowana jest w oparciu o bardzo sprawne i wydajne serwery strumieniowe na platformie Windows Media oraz testowo na platformie FLV Flash Streaming.

Przekaz dla użytkowników telefonów komórkowych realizowany jest w oparciu o pierwszą w naszym kraju i jedna z pierwszych w UE, otwartą platformę internetowej mobilnej telewizji interaktywnej mobiTV iTTv, która powstała przy wsparciu jednego z największych w Europie producentów oprogramowania do realizacji transmisji strumieniowych .

Multimedialne transmisje telewizji ruchomej dla Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie przygotował i wdrożył serwis iTTv Lublin, którego mobilny przekaz z XX Światowych Dni Młodzieży cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich tych, którzy choć byli z dala od telewizji, radia i komputerów, mogli być w centrum wydarzeń w Kolonii, a uczestnicy uroczystości poza obrazem mieli dostępny w trzech językach, mobilny serwis informacyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.