Facebook Google+ Twitter

TrioBe Plus szansą dla cierpiących na demencję

W Wielkiej Brytanii naukowcy pod kierunkiem Davida Smitha przeprowadzili badania, z których wynika, że witamina B podawana w znacznie zwiększonych dawkach przyczynia się do spowolnienia Alzheimera.

Badania Dawida Smitha i jego zespołu prowadzone były w Wielkiej Brytanii i wykazały, że przyjmowanie dużych dawek witaminy B może zahamować rozwój demencji starczej i postęp choroby Alzheimera, która obecnie dotyka 26 milionów osób na całym świecie. W jaki sposób to możliwe?

Pacjenci zażywali znacznie zwiększone dawki witaminy B. W stworzonym przez angielskich naukowców preparacie TrioBe Plus znajdowała się: witamina B6 - 15 razy większe stężenie niż dzienna dawka, B12 (stężenie 300 razy większe) i kwas foliowy (4 razy większe stężenie).

Badania nad preparatem trwały ponad dwa lata i dotyczyły wpływu witamin na rozwój chorób neurologicznych u ludzi w podeszłym wieku. Naukowcy chcieli potwierdzić fakt czy witaminy z grupy B mogą w sposób efektywniejszy i bardziej bezpieczny spowolnić wpływ starzenia na działanie ludzkiego mózgu.

Eksperyment przeprowadzony został na grupie 168 ochotników w wieku powyżej 70 lat. Przez dwa lata połowa badanych otrzymywała preparat z witaminami B6, B12 i kwasem foliowym. Reszcie podawane było placebo. W trakcie badania przeprowadzano regularnie skan mózgu uczestników.

Ci, którzy otrzymywali placebo, średnie tempo utraty neuronów wynosiło 1,08 procent rocznie, a u osób leczonych witaminami B i kwasem foliowym - jedynie 0,76 procent
. Okazało się również, że pacjenci mają dużo lepsze wyniki testów mierzących ogólną sprawność mózgu, niż u drugiej grupy (leczonej placebo).

Naukowcy mają nadzieję na szybkie zakończenie badań, by jak najwcześniej wprowadzić swój preparat do praktyki klinicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.