Facebook Google+ Twitter

TriOli wystąpią w Polsce. Jedyny taki koncert

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-06-21 13:14

2 lipca o godz. 19.30 w Kalinowym Sercu z autorskim, muzyczno-poetyckim projektem wystąpią : Olga Solovjova, Olga Artjomenko i Olga Zalesskaya. Przy akompaniamencie gitary zaśpiewają pieśni o życiu, losie, miłości i Ojczyźnie...

Program koncertu składa się z wierszy i piosenek wykonywanych przez trzy Ole – są to Olga Solovyova (Tuła, Rosja), Olga Artyomenko (Kijów, Ukraina) i Olga Zalesskaya (Mińsk, Białoruś).

Trzy kobiety żyjące w różnych krajach, a każda nich zaśpiewa utwory o życiu, losie, miłości, Ojczyźnie… Trzy kultury spojone wspólną tradycją, odnoszące się do sztuki ludowej, kontynuowanej jako autorska poezja śpiewana.

Koncert pt. “Rajskie ptaki” poprowadzi Evgen Malinovskiy.

 / Fot. mat. organizatoraOlga Artjomenko - jedna z najbardziej znanych wykonawczyń piosenki autorskiej na Ukrainie. Olga ma piękny sopran liryczny o niespotykanej barwie, znakomicie gra na gitarze. Wie, jak porwać słuchacza od pierwszego utworu – sprawia to Jej prawdziwy talent, który pozwala artystce swobodnie przechodzić od łagodnych narracji do dramatycznych akordów.

W latach studenckich aktywnie działała w Chersoniu, w Klubie bardów " Żyrafa ". Już wtedy rozpoczęła swoją przygodę z festiwalami i konkursami. Laureatka i zwyciężczyni wielu festiwali piosenki autorskiej i poezji śpiewanej na Ukrainie i w Rosji .
Wielokrotnie była jurorem festiwali piosenki i sztuki na Ukrainie i w Rosji. Wydała kilka albumów: "Debiut" , "Kołysanka dla Katii", "Far and Away", "Parallels".

Olga Sołovjova - reżyser, ukończyła Samarską Akademię Kultury i Sztuki. Wyróżniona dyplomem podczas „Valdai Festiwal Północ – Zachód”, zdobyła tytuł „ odkrycia warsztatów” w Moskwie podczas festiwalu Kolomenskoye oraz w drugim kanale TV u znanego dziennikarza Vladimira Lantsberga, który ochrzcił Olgę " Shałov w spódnicy " w dowód uznania dla jej satyrycznych piosenek. Olga ma również w swoim dorobku pokaźny bagaż utworów na wskroś poważnych. / Fot. mat. organizatora

Jest ona częstym gościem i jurorem różnych festiwali piosenki autorskiej. Stworzyła kreatywną platformę dla wielu mistrzowskich i artystycznych spotkań z dobrze znanymi rosyjskimi twórcami i wykonawcami piosenki autorskie, m. in. : Jurijem Loresem , Krivoshejevem, Anpilovem, Tregerem. Od ponad dziesięciu lat występuje w duecie z Maximem Denisowem. Wspólnie organizowali w Tule festiwal muzyki i poezji "Chcę zaśpiewać jego piosenkę". Duet zdobył laury w Lipiecku podczas „Siergijew Posad” oraz na międzynarodowym festiwalu w Baku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Wielki świat, polityka, waśnie i swary pozostają bez znaczenia w obliczu spotkania ludzi, dla których serdeczne słowo i zbliżenie kultur stanowi wartość… ponad czasem i ponad chmurami..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.