Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3416 miejsce

"Tristan" -celtycka legenda opowiedziana językiem tańca

Balet Krzysztofa Pastora z muzyką Richarda Wagnera na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie zdobył serca publiczności. Wielkie wydarzenie baletowe pokazuje nieszczęśliwą miłość kochanków, których połączyła śmierć.

To mit Tristana i Izoldy posłużył Krzysztofowi Pastorowi do stworzenia zjawiskowego poematu baletowego.Wspólnie z dramaturgiem Carlem Alphenaarem powstało libretto na podstawie "Dziejów Tristana I Izoldy"Josepha Bediera.
Natomiast muzyka została zaczerpnięta z dwóch dzieł Richarda Wagnera z opery "Tristan i Izolda"oraz cyklu pieśni"Wesen donk Lieder"w orkiestracji Felixa Mottla.
Orkiestra Opery Narodowej tworzyła nieprzerwane emocjonalne napięcie,przyczyniające się do wytworzenia własciego klimatu pod wspaniałą dyrygenturą Marty Kluczyńskiej.A gdy odzywa się sporanistka,rozjaśnia się niebo nad Narodową sceną.
Tę wielką muzykę i oryginalną choreografię wspierają kreacje solistów Polskiego Baletu Narodowego.
Ten średniowieczny,starofrancuski romans rycerski pochodzący z około XIV wieku,oparty na celtyckich podaniach ,jest nieustanną inspiracją dla twórców,artystów i wszystko wskazuje na to,że pozostanie tematem
uniwersalnym.Opowieść o tragicznej i niemożliwej do spełnienia miłości walecznego rycerza Tristana i pięknej księżniczki Izoldy Jasnowłosej.
Pastor zaakcentował przede wszystkim postać głównego bohatera, który na oczach widzów mieni się różnymi cechami, raz jako zdolny młodzieniec, raz jako wodzony na pokuszenie mężczyzna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.