Facebook Google+ Twitter

Triumf Svendsena w biathlonowym biegu masowym w Soczi

We wtorek w rosyjskim kurorcie Soczi odbyła się czwarta konkurencja w biathlonie mężczyzn. Bieg masowy po pasjonującym finiszu wygrał Emil Hegle Svendsen. Na podium stanęli też Martin Fourcade i Ondrej Moravec. Polacy nie startowali.

 / Fot. EPA/FILIP SINGERZmagania w biegu masowym (15 km) były czwartą konkurencją w biathlonie mężczyzn podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Na liście startowej znalazły się nazwiska trzydziestu zawodników, wśród których zabrakło Polaków. Jednak faworyt był tylko jeden - Martin Fourcade, który w Rosji już wygrał wyścig pościgowy (12,5 km) i indywidualny (20 km). A zagrozić Francuzowi mieli przede wszystkim Norwegowie - Emil Hegle Svendsen i Ole Einar Bjoerndalen.

Rywalizację najlepiej rozpoczął jeden z zawodników gospodarzy. Rosjanin Anton Szipulin po pierwszym strzelaniu prowadził z czystym kontem. Za nim w 10 sekundach mieścili się: Svendsen, Słowak Matej Kazar, Rosjanin Jewgienij Garaniczew, Czech Jaroslav Soukup, Kanadyjczyk Jean-Philippe Le Guellec, Francuz Jean Guillaue Beatrix, Szwed Fredrik Lindstroem, Niemiec Erik Lesser, Słoweniec Jakov Fak, Czech Ondrej Moravec i Niemiec Arnd Peiffer. Natomiast Fourcade i Bjoerndalen plasowali się odpowiednio na dwudziestej trzeciej i dwudziestej czwartej pozycji (1 pudło; 36,5 s - 2 pudła; 51,7 s).

Po drugiej wizycie na strzelnicy na czele była już tylko piątka biathlonistów, którzy mieścili się w 4 sekundach i mieli strącone wszystkie krążki. Byli to: Emil Hegle Svendsen, Jean-Philippe Le Guellec, Jean Guillaue Beatrix, Ondrej Moravec i Erik Lesser. A Martin Fourcade biegł już szesnasty (1 pudło; 32,2 straty), za którym na osiemnastej pozycji znajdował się Ole Einar Bjoerndalen (2; 36,4). Kolejne zmiany nastąpiły po trzecim strzelaniu. Ono wyłoniło dwójkę liderów: Svendsena i Moravca (obaj 0 pudeł), za którymi podążała trzyosobowa grupa: Fourcade (1 pudło; 12,7 s straty), Bjoerndalen (2; 17,1) i Le Guellec (0; 18,7).

Na przedostatniej rundzie biegowej z rywalizacji o zwycięstwo odpadł Kanadyjczyk, a reszta uczestników grupy pościgowej dołączyła do prowadzących. Podczas czwartej wizyty na strzelnicy tylko starszy z Norwegów nie wytrzymał presji i spudłował aż cztery razy. O zwycięstwo więc przyszło walczyć jego młodszemu koledze z reprezentacji, Czechowi i Francuzowi. Na ostatnim kilometrze przed metą Ondrej Moravec osłabł z sił i wywalczył medal brązowy (0 pudeł; 13,8 s straty), a o wygranej musiał zdecydować fotofinisz, bowiem Emil Hegle Svendsen i Martin Fourcade uzyskali ten sam rezultat. Mistrzem olimpijskim został Norweg (0 pudeł), a wicemistrzem Francuz (1). Natomiast Ole Einar Bjoerndalen został sklasyfikowany dopiero na dwudziestej drugiej pozycji (6 pudeł; 2.39,2 min straty).

Wyniki biegu masowego mężczyzn (15 km):
Medal złoty: Emil Hegle Svendsen (Norwegia) 42.29,1 min (0 pudeł)
Medal srebrny: Martin Fourcade (Francja) 0,0 s straty (1)
Medal brązowy: Ondrej Moravec (Czechy) 13,8 (0)
...
4. Jakov Fak (Słowenia) 28,1 (2)
5. Jewgienij Garaniczew (Rosja) 56,2 (3)
6. Fredrik Lindstroem (Szwecja) 1.01,4 (2)
7. Dominik Landertinger (Austria) 1.03,7 (2)
8. Johannes Thingn Boe (Norwegia) 1.05,1 (1)
9. Brendan Green (Kanada) 1.09,2 (2)
10. Jean-Philippe Le Guellec (Kanada) 1.12,5 (1)
...
22. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) 2.39,2 (6)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.