Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6203 miejsce

Troche inny dziwoląg... czyli o domu kopule

Powstał w Polsce kolejny dziwny dom - w formie kopuły. Nie wiem czy autor szukał oryginalnego rozwiązania na swoje miejsce które może nazwać domem, ale na pewno je znalazł.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Dom wykonany w trochę innej technologi niż Państwa z Rybnika, a mianowicie z cegły pełnej.
Dom wykonany w trochę innej technologi niż Państwa z Rybnika, a mianowicie z cegły pełnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

..co jak co, ale pomysł i wygląd, to dla mnie rewelacja...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zeflik
  • Zeflik
  • 26.06.2011 12:04

Ocieplenie murowanego domu od środka, to głupota nad głupoty! Rozumiem, jeśli od środka ociepla się stary np. drewniany dom, dla zachowania jego wyglądu zewnętrznego, ale to jest czysta strata pojemności cieplnej muru! a styropian lub wełna mineralna posiadają ZEROWĄ POJEMNOŚĆ CIEPLNĄ! Czyli wahania temperatury v domu z ociepleniem wewnętrznym są bardzo duże! A jak nie daj Bóg, braknie prądu, to po 15- minutach, góra po godzinie odczuwamy jej spadek! Trochę ratują sytuację meble i inne sprzęty, ale to wszystko czysta strata i głupota! A dom, ocieplony z zewnątrz cały jest po prostu ciepły! Jest jakby "ubrany" w ocieplenie, i nie bardzo przeszkadza brak prądu, nawet kilka dni można wytrzymać! Ja wiem, iż trudniej ocieplić dom w takim kształcie, ale można, są przecież elastyczne materiały ociepleniowe! A sam kształt domu jest REWELACYJNY, ponad pół Afryki tak buduje, w USA, Portugalii, Hiszpanii, Anglii i w wielu innych krajach "zachodu" powstały ulepszone stare techniki i technologie oraz powstały całkiem nowe! A u nas nazywa się takie domy "dziwadłami", "dziwolągami", "cudacznymi", nie myśląc o tym, że na 1m kwadratowy powierzchni mieszkalnej takiego domu przypada najmniej ścian, które, jak wszystkim wiadomo, nie są za darmo!!! A i powierzchnie utraty ciepła zmniejszamy do minimum! Mniej się już nie da! Gratuluję kształtu i odwagi w naszym KONSERWATYWNYM I NIEKIEDY BEZMYŚLNYM SPOŁECZEŃSTWIE, natomiast za ocieplenie od środka - JEDYNKA NA SZYNACH! Głównie ARCHITEKTOWI i KONSTRUKTOROWI!!! górol Zeflik z Beskidu Ślo'nskigo, budowlaniec myślący o wybudowaniu czegoś podobnego1 Hej!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieje że dzięki takie formie nikt nikogo nie będzie musiał rozstawiać po kontach :)
A ocieplenie od strony wewnętrznej. Oczywiście projektant który będzie to projektował musi mieć odpowiednia wiedzę na temat fizyki budowli.
Kopuła ma tą zaletę ze jest konstrukcją samonośna i można ja budować niezależnie. Wiec po wymurowaniu kopuły i pokryciu ją odpowiednim tynki me wodoodpornym i oczywiście wstawieniu okien wszystkie prace wewnętrzne (a więc ocieplenie również) można wykonać w dowolnej porze roku, ponieważ "na łeb" się już nie leje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe..dzięki takiej formie nikt nikogo nie będzie mógł rozstawiać po kątach ;-))
A jak z ociepleniem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.