Facebook Google+ Twitter

Trochę o przeszłości, nienawiści i radykalizmie

Zawziętość czy radykalizm w każdej postaci i obszarze budzi nieodmiennie mój sprzeciw. Pewnie dlatego nie zaglądam na niektóre portale. Nierozliczona przeszłość jest natomiast ciągle obecna dookoła

Przeczytałem dzisiaj w serwisie Wiadomości24, ładnie sformułowany i trochę emocjonalny tekst "O prawicowej zawziętości, nienawiści i nadziei na przyszłość". Poruszono w nim sprawę nieeleganckich komentarzy dotyczących zmarłej poetki Wisławy Szymborskiej, a także kwestie nienawiści w życiu publicznym związanej z powojenną przeszłością. Zainspirowany tym tekstem chciałem nieco napisać o naszym podejściu do tejże przeszłości.

Trudno się zgodzić ze stwierdzeniem, że czasy socjalizmu w życiu ludzi w naszym kraju to epizod. W tych czasach nastąpiły przecież gigantyczne zmiany, których skutki ważą znacząco na naszej rzeczywistości dzisiaj. Wojna a potem aktywność nowej władzy w okresie powojennym dość skutecznie pozbawiły nasze społeczeństwo elit. Rzeczywistość nie znosi próżni i to miejsce zostało zapełnione nowymi niby elitami. Czemu piszę niby? Bo czasy były takie, że w zasadzie programowo człowiek musiał mieć dwie albo i trzy twarze. Świetnie oddaje tę sytuację anegdota jak to w naszej socjalistycznej wtedy szkole Pani na lekcji pyta dzieci kto zrobił najwięcej dla ludzkości - Włodzimierz Lenin - natychmiast odpowiada Jaś z emocji aż wstając z ławki. - Świetnie Jasiu dostajesz piątkę. Jaś siada, wyjmuje z kieszeni zdjęcie i mówi do niego: - Przepraszam cię Winnetou ale biznes jest biznes.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

levy
  • levy
  • 11.02.2012 09:57

Budować przyszłość trzeba na zdrowych fundamentach ! A zeby to zrobić należy uporządkować przeszłość!

Musimy pamiętać o przeszłości by nie popełniać błędów ! Zdrowe państwo to państwo uporządkowane!! Czyli kłania się tu lustracja i dekomunizacja ! Zło musi być pokazane i osądzone!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Los
  • Roman Los
  • 10.02.2012 23:22

zawsze najwięcej krzyczą żeby nie ruszać przeszłości ci, którzy sami albo po rodzinie mają coś na sumieniu, czysty strach a nóż coś wypłynie i co będzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
E,Szychlinska
  • E,Szychlinska
  • 10.02.2012 16:13

Póki będziemy wiecznie oglądać się za siebie donikąd nie zajdziemy. Nie można żyć wiecznie przeszłością . Co się porobiło ? do 2005 r nie było takich podziałów , takiej nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo nienawiść może być wyłącznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Zych
  • Adam Zych
  • 10.02.2012 13:50

problem z byciem w wiekszości niezangażowanej i w takim trzeżwym spojrzeniem na świat, radykałowie zawsze cię z błotem zmieszają jak im w drogę wejdziesz. lewica od prawicy nie lepsza, ludzie głoszą, że są postępwowi i tolerancyjni ale to sie natychmiast kończy gdy masz zdanie nieco inne niż oni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.