165862 miejsce

Trofeo Trim - prestiżowy turniej we Włoszech w gwiazdorskiej obsadzie

AC Milan, Inter Mediolan i Juventus Turyn spotkają się dzisiaj na Stadio Olimpico di Torino, by wziąć udział w Trofeo Tim.

Trofeo Tim to turniej rozgrywany od 2001. Trenerzy traktują go jako przetarcie przed ligą, zaś dla fanów jest wspaniałą okazją, by zobaczyć swoich idoli po wakacyjnej przerwie. Mecze trwają 45 minut, a w razie remisu zwycięzce wyłonić ma seria rzutów karnych. Tytułu sprzed roku będzie bronił mistrz Włoch - Inter Mediolan.

Na ławce Interu zasiądzie Jose Mourinho. Były trener Chelsea dopiero zaczyna swoją przygodę we Włoszech, ale zdążył już zademonstrować swoją nieprzeciętność
- Dla mnie spotkania po 45 minut to nie piłka nożna - powiedział prowokująco - Czy boję się, że wypadniemy słabo? Oczywiście, że nie! To Juve powinno się bać nas. Oni są na dalszym etapie przygotowań i jeśli nie wygrają to będzie to, dla nich problem - dodał nawiązując do starcia z Juventusem. Kibice "Nerazzurrich" zastanawiają sie natomiast czy ostatni gol Adriano przeciwko Empoli, rzeczywiście zwiastuje odrodzenie się Brazylijczyka i dziś mają uzyskać na to pytanie odpowiedź.

Z kolei Juve to zespół, który jeszcze ani razu nie zdobył tego trofeum. Teraz ma ku temu szansę większą niż kiedykolwiek wcześniej. Przede wszystkim, "Bianconeri" przygotowania rozpoczęli bardzo wcześnie i siłą rzeczy, są więc w lepszej niż rywale formie fizycznej. W ostatnią niedzielę 3-1 w Dortmundzie gładko pokonali Borussie Dortmund. W tamtym meczu formą błysnęli Brazylijczyk Amauri i Vincenzo Iaquinta. Dla tego pierwszego, nadarza się dziś wspaniała okazja, by jeszcze przed startem ligi zaskarbić sobie serca fanów.

Milan w Turynie stawi się bez kilku swoich gwiazd. Szkoleniowiec - Carlo Ancelotti nie będzie miał do dyspozycji Maldiniego, Nesty, Inzaghiego, Emersona i Boriello. Zaś Pato i Ronaldinho przygotowują się do Igrzysk w Pekinie. Zespół z Mediolanu, choć w okrojonym składzie, nie stoi na straconej pozycji. W dobrej dyspozycji jest bowiem Kaka - "Może zagra nawet pełne 90 minut" - sugeruje Ancelotti. Na pewno będzie też okazja by przyjrzeć się nowym piłkarzom. W drugiej linii z pewnością zobaczymy Flaminiego, natomiast w obronie nowe barwy przyodzieje Gianluca Zambrotta, mający za sobą długoletnią grę w Turynie. Dla tego ostatniego powrót na stare śmieci łatwy na pewno nie będzie.

Turniej w całości pokaże włoska stacja - Canale 5. Początek 20:30.