Facebook Google+ Twitter

Troje działaczy Związku Polaków na Białorusi wypuszczono z aresztu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-20 08:44

Trójka działaczy Związku Polaków na Białorusi, odsiadujących pięć dni aresztu, wyszła dziś rano na wolność. Od poniedziałku w areszcie w Grodnie przebywali: przewodniczący Rady Naczelnej Andrzej Poczobut, wiceprezes Mieczysław Jaśkiewicz i rzecznik prasowy Igor Bancer.

Trójka działaczy nieuznawanego przez białoruskie władze Związku Polaków została skazana za zorganizowanie i udział w nielegalnej demonstracji, która odbyła się 10 lutego w Grodnie.

Tego dnia ponad 300 Polaków zgromadziło się przed tablicą upamiętniającą ofiary stalinizmu aby uczcić 70 rocznicę rozpoczęcia wywózek na Syberię. Jednocześnie nasi rodacy zaprotestowali przeciwko przejęciu przez milicję Domu Polskiego w Iwieńcu.

„W areszcie byliśmy traktowani standardowo" - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik organizacji Igor Bancer. Trójka działaczy ZPB, którzy pięć dni spędzili w celi twierdzi, że ich aresztowanie było niezgodne z prawem. „To jeden z elementów represji władz wobec członków naszej organizacji" - uważa prezes związku Andżelika Borys.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.