Facebook Google+ Twitter

Troje dzieci z trzema, czyli dziwka czy nie dziwka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-02 09:16

Dwie koleżanki, kiedyś papużki-nierozłączki. Dziś zupełnie osobno.

Jedna biedna, ledwo wiąże koniec z końcem, jej dom to do niedawna melina. Druga bogata, pani na stanowisku. U niej w domu też często imprezy. Nie różnią się tylko w jednym. Obie mają troje dzieci. Wszystkie z innymi facetami.
Ich życie potoczyło się różnymi drogami. Choć w czasach szkolnych były jednakowo zdolne i podobnie się uczyły, to jednak sytuacja rodzinna sprawiła, że jedna po szkole musiała zająć się domem, a druga poszła na studia opłacone przez rodziców. W tamtych czasach jeszcze się przyjaźniły. Z biegiem lat przyjaźń umierała śmiercią naturalną. Spotykały się coraz rzadziej.

Dziwka

Jedna wyszła za mąż, urodziła dziecko. Mąż pił, ona z czasem też zaczęła. Rozstali się po 2 latach. Wzięła się w garść, chciała mieć dom dla dziecka. Jak zaczęła spotykać się z innym, ludzie zaczęli ją wytykać palcami. Że sprowadza chłopów do domu, że ladacznica... A jak zaszła w ciążę po raz drugi, to gość się więcej nie pokazał. Była samotną matką z dwójką dzieci. Jak trzeba było w domu coś zrobić, to jej lokalne pijaczki pomagali. Tanio, za wino. Z czasem i ona zaczęła uciekać w alkohol. Stawiała i piła razem z nimi. Po jednej z takich imprez trafiła się trzecia ciąża. Okolica nie zostawiła na niej suchej nitki. Została ochrzczona dziwką. Teraz żyje z trójką dzieci, ma ciężko, ale jakoś sobie radzi. Tylko facetów do domu już nie wpuszcza. Ale raz przyklejona etykieta dziwki nie chce się odczepić.

Nie-dziwka

Druga na ostatnim roku studiów zaszła w ciążę, studia skończyła, urodziła dziecko. Nie wie, kto jest ojcem. Było sporo osób i jeszcze więcej alkoholu. Z uwagi na szanowanych i dobrze postawionych rodziców, dostała świetną pracę, do dziecka wynajęła nianię. Obracała się w kręgach biznesu, bywała „na salonach". Tak poznała męża. Urodziła drugie dziecko. Oboje byli zajęci robieniem kariery, brakowało czasu dla siebie i dla domu. Rozstali się po 2 latach, ze względu na „sprzeczność charakterów". Dziećmi zajmowała się niania. A „pani karierowicz" dalej robiła karierę. Bywała dalej „na salonach", służbowych wyjazdach, powodziło jej się świetnie. Organizowała biznesowe balangi w domu. Pewnie po jednej z takich imprez przyszło na świat trzecie dziecko. Dziś żyje sobie jak dawniej, ma dalej świetną pracę, nianię do dzieci, bywa „na salonach", przyjmuje gości w domu. Cała okolica ją szanuje, wszyscy mijając ją na drodze lub w sklepie kłaniają się nisko. Mówią o niej „kobitka z jajem" lub „charakterna babeczka". Te określenia też do niej przylgnęły jak etykieta...

Dziwka czy nie dziwka?

W niedalekiej okolicy też żyje kobieta, która ma troje dzieci z trzema różnymi mężczyznami. Miała trzech mężów, którzy poumierali. I w tym przypadku zabrakło etykiet...

Robert Wojteczek, tekst zamieszczony pierwotnie na www.planeta.facecta

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Potępiają Ci którzy sami boją się ,że ich grzechy mogą wyjść na jaw a potepiając oddalają od siebie oskarżenia. Przynajmniej tak myślą. A tylko prawda wyzwala.
Chwaląc bogatego, wpływowego a grzesznego,chwalący sam jest dziwką,bo taka osoba chce być bogata.
Dla pieniedzy zrezygnuje z miłości. I we własnym domu będzie czuła się pusta ,szuka kogo można zniszczyć i sama widzi się w tej osobie którą oskarża.
Ale jak często ta osoba oskarżana jest szczęśliwa i nikt nie przyjmuje tego do wiadomości,no bo czy dziad może być szczęśliwy? Paradoks polega na tym,że tylko do takich katolicy się modlą do dziadów, pogardzanych,ośmieszanych.Jezus,Józef,Maryja byli kiedyś pogardzani.W końcu sam Bóg został ukrzyżowany.Za co?
Społeczeństwo go nie tolerowało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.