Facebook Google+ Twitter

Troje rannych w tramwaju

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-11-26 13:25

Potworny huk, zgrzyt metalu trącego o metal, snop iskier z przewodów sieci trakcyjnej, krzyki przerażonych pasażerów - tak było wczoraj tuż przed godz. 18 na ul. Narutowicza przy ul. Piotrkowskiej.

 / Fot. Łukasz KasprzakZderzyły się tam dwa tramwaje. Drugi wagon "dwunastki" jadącej w kierunku ul. Kilińskiego wypadł z szyn i uderzył w pierwszy wagon nadjeżdżającej z naprzeciwka "dziewiątki". Uderzenie było tak silne, że wielu pasażerów spadło z siedzeń. Dwie osoby trafiły do szpitala.

- To były ułamki sekund - mówi Marian Błoch, pasażer tramwaju linii nr 9. - Siedziałem na trzecim siedzeniu za motorniczym. Nagle zobaczyłem, że drugi wagon tramwaju jadącego w przeciwną stronę leci prosto na nas. Odruchowo odchyliłem głowę. Usłyszałem straszny huk, widziałem, jak dwie pasażerki siedzące przede mną spadają na podłogę. Ja uderzyłem głową w szybę. Zaczęły się krzyki i wrzaski. Większość pasażerów ogarnęła panika. Nikt nie wiedział, co się stało.

Na miejscu zebrał się tłum gapiów.
- Byłem w domu, gdy usłyszałem przerażający huk, a mieszkaniu zrobiło się dziwnie jasno - opowiada Stefan Paliwoda, lokator kamienicy na rogu ulic Piotrkowskiej i Zielonej. - Chwyciłem kurtkę i wybiegłem na zewnątrz.

Ze służb najszybciej na miejsce przybyli strażnicy miejscy. To oni wezwali pogotowie ratunkowe. Obrażenia odniosły trzy osoby z "dziewiątki". 34-letni motorniczy z urazem głowy i przedramienia oraz 21-letni mężczyzna z urazem głowy i ręki zostali odwiezieni do szpitala MSWiA. 58-letnia kobieta, która doznała ogólnych potłuczeń, odmówiła hospitalizacji i została odwieziona do domu.

Na czas zdarzenia zamknięto ul. Narutowicza i ul. Zieloną między ul. Wschodnią a al. Kościuszki. Tramwaje linii 9, 12 i 13 były kierowane objazdami. Uruchomiono cztery autobusy zastępcze. Ruch na ul. Narutowicza i ul. Zielonej został wznowiony o godz. 19.18.

Pasażerowie podróżujący tą trasą narzekają na tragiczny stan torowiska już od dawna.
- Strach jeździć tramwajami na tym odcinku - mówi Marcin Chrzanowski. - Buja na wszystkie strony. Może teraz MPK zdecyduje się na remont.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.11.2008 16:54

"Torowisko na ul. Narutowicza i ul. Zielonej od ul. Waschodniej do al. Kościuszki miało być remontowane już tydzień temu. Najpierw termin przesunięto o kilka dni, a wczoraj Zarząd Dróg i Transportu postanowił, że remont rozpocznie się dopiero wiosną."

Następnego dnia ZDiT zmienił jednak zdanie i pomimo innych remontów, od najbliższej soboty zamyka torowisko na Zielonej i Narutowicza.

Naroście..., bo to torowisko błagało o pomstę do nieba

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.