Facebook Google+ Twitter

"Trójka" z Wodzisławia Śląskiego na Zamku Królewskim w Warszawie

XIII Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych odbyła się 30 maja 2011 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Uczniowie reprezentujący SP 3 / Fot. Włodzimierz SidorowAktywiści - nie dla każdego brzmi to ciekawie, ale na 13. edycji OPPM na Zamku Królewskim w Warszawie spotkali się w jednym miejscu, młodzi ludzie pełni energii, zainteresowań i pomysłów, kierując całą siłę w swoje projekty, a wśród nich nasza „Trójka”.

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych, w skrócie OPPM, to podsumowanie rocznej pracy uczniów, realizujących projekty w ramach programów edukacyjnych Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tym razem realizowane były m. in. projekty: Akademia uczniowska, Młody obywatel, Młodzi aktywiści prezydencji, Patrz i zmieniaj, Poczytaj mi przyjacielu, Samorząd uczniowski, Szkoła pełna energii, czy Ślady przeszłości.

Prezentowane projekty zostały wybrane ze względu na sposób, w jaki zostały zaplanowane i przeprowadzone. W Polsce mamy już ponad 2,5 tys. w 2 tys. szkół. Zaangażowanych w te przedsięwzięcia jest ponad 15 tys. uczniów.

uroczyste wręczenie dyplomów / Fot. Włodzimierz SidorowW imprezie wzięło udział się wiele osobistości, między innymi Jacek Strzemieczny – dyrektor Centrum Edukacji Obywatelskiej, Irena Wójcicka reprezentująca prezydenta RP, Mirosław Sielecki – podsekretarz stanu z Ministerstwa Edukacji, Jagoda Pietryszyn – kierownik Działu Oświatowego Zamku Królewskiego. Na uroczystości przeczytany został list Anny Komorowskiej, która przeprosiła za nieobecność i pochwaliła inicjatywę projektów.

W OPPM 2011 brało udział 104 szkoły za całej Polski. Wodzisław Śląski ma również w tym udział. Reprezentowała nas Szkoła Podstawowa nr 3 im Jana Pawła II w Wodzisławiu Śląskim. Szkoła realizowała projekt w ramach Młodzi Aktywiści Prezydencji. Projekt prowadził pan Włodzimierz Sidorow. Temat projektu: Unia wokół nas. Uczniowie postanowili pójść tropem Unii Europejskiej w swojej miejscowości. Uczniowie sfotografowali sale, zajęcia z wykorzystaniem tablic multimedialnych oraz inne sfinansowane przez Unię miejsca. Kolekcja zdjęć – „Śladów UE”, wzbogaciła się o te, które powstały podczas wyprawy na miasto. Na podstawie zebranych materiałów uczniowie przygotowali papierową i elektroniczną mapę inwestycji finansowanych z funduszy europejskich. O swoich działaniach uczniowie informowali na blogu projektu: http://blogiceo.nq.pl/uniawodz.


Wybrane dla Ciebie:


Tagi: OPPM


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.