Trójkolorowa Justyna wraca do Polski

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-28 17:39

Mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk wraca w poniedziałek do kraju. Złota medalistka zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver wyląduje na lotnisku na warszawskim Okęciu o godzinie 9:22.

Justyna Kowalczyk zdobyła podczas kończących się w niedzielę Igrzysk Olimpijskich w Vancouver trzy medale: złoty, srebrny i brązowy. Złoty medal wywalczony w wyścigu na 30 kilometrów to drugi w historii występów polskich zawodników złoty medal olimpijski. Dotąd jedynym polskim mistrzem olimpijskim był Wojciech Fortuna, który w 1972 roku wygrał konkurs skoków w Sapporo.

W sumie Polska reprezentacja zdobyła w Vancouver 6 medali olimpijskich (trzy Justyna Kowalczyk, dwa Adam Małysz i jeden polska drużyna łyżwiarek szybkich). Polska przed ostatnimi dwoma konkurencjami olimpijskimi (finał hokeja na lodzie i bieg narciarski mężczyzn na 50 km) zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji medalowej (1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe krążki).