Facebook Google+ Twitter

Trójkowe Mini Euro 2012 w strugach deszczu [Relacja]

W Szkole Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim, w maju, nie zabrakło wydarzeń sportowych, jakimi były m.in. mistrzostwa Europy w piłce nożnej Mini Euro 2012.

Drużyny Czech i Niemiec w finale MiniEuro 2012 / Fot. Włodzimierz SidorowW kwietniu odbyło się losowanie uczniów do drużyn państw biorących udział w mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Drużyny składały się z 6 uczniów, w tym: 1 dziewczyna, uczeń z klasy 4 i po dwóch uczniów z klas 5 i 6. W dniach od 8 maja do 15 maja odbyły się mecze fazy grupowej, według takiego samego schematu jak na dorosłych mistrzostwach Starego Kontynentu.

Ćwierćfinały dobyły się 30 maja 2012. Do półfinałów awansowały drużyny: Czech, Niemiec, Irlandii i Szwecji. Dzień Dziecka - 1 czerwiec 2012 był dniem finałów.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 11.45 w strugach deszczu. Druga połowa pierwszego meczu półfinałowego musiała być dokończona na sali gimnastycznej. Po zaciętej walce pomiędzy drużynami Czech i Irlandii (2:2), wygrała drużyna Czech po rzutach karnych 4:2. Drugi półfinał między drużynami Niemiec i Szwecji odbył się na boisku. Niemcy rozgromiły skandynawską drużynę 7:0.

Wielki finał odbył się na boisku szkolnym. Zagrały w nim drużyna Czech i Niemiec. Gorącą atmosferę zawodów "gasił" padający deszczyk. Zwycięzcą Mini Euro 2012 została drużyna Czech, która pokonała Niemcy 2:1.

Mecz półfinałowy / Fot. Włodzimierz SidorowCeremonia wręczenia pucharu, medali, dyplomów i nagród odbyła się w sali gimnastycznej. Gali wręczenia nagród towarzyszył występ szkolnych czirliderek. Nagrodzeni również zostali zawodnicy, w następujących kategoriach: najlepszy strzelec mistrzostw, zawodnik fair play oraz najlepszy bramkarz meczów finałowych.

Deszcz nie pozwolił kibicom na pełny udział w meczach finałowych. Reprezentanci klas dopingowali zawodników w sposób kulturalny i fair play, według wcześniej opracowanego kodeksu kibica.

Zawody zostały zorganizowane w ramach projektu programu eTwinning pod nazwą "eTwinning and Football", w którym udział biorą szkoły z Turcji i Wielkiej Brytanii.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zuzanna Cudziło
  • Zuzanna Cudziło
  • 06.06.2012 08:34

Cieszę się, że ten artukuł znalazł się na tej stronce. Osobiście artykuł jesk OK

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.